| Posible000 a întrebat:

Care este secretul fericirii ființei umane? Eu nu îmi mai gasesc fericirea și nu știu ce trebuie să fac sau cum trebuie să fie treaba sa fiu fericit.

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Este un subiect foarte profund. Pentru mine personal, fericirea autentică rezulta dintr-o relație strânsă cu Dumnezeul, familie și prieteni buni, faptul că știu care este scopul vieții și știu de ce se întâmplă atât de multe suferințe și nedreptăți, dar și care este soluția la probleme.Toate aceste sentimente de fericire și mulțumire sufleteasca au apărut în urma studiului atent al Bibliei.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Sa te multumesti cu ceea ce ai.

| peperonies a răspuns:

Secretul este ca nu e niciun secret. Faci ce iti place, esti fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce iti place, adica ce te satisface.
Gandeste-te care a fost ultima oara cand ai zambit.

| Thisisnotme a răspuns:

Fericirea este un sentiment. Daca tu crezi ca esti fericit atunci esti, daca nu nu.Depinde de tine ce te face fericit(familie,persoane apropiate,practicarea unor activitati,lucruri etc.)Incearca sa zambesti mai des si sa te lasi dus/a de val,razi la chestii chair daca nu ti se par amuzante, iesi in ora, uita-te la filme de comedie, joaca boardgames, mananca ciocolata laughing))Iesi din rutina ta si fa lucruri nemaifacute pana acum!