| Alekssa a întrebat:

Care este statusul vostru preferat?

Răspuns Câştigător
| xDianne a răspuns:

1.Visează la ceea ce vrei să visezi, du-te acolo unde vrei să mergi, fii ceea ce vrei să fii, ai doar o viaţă pentru a face ceea ce vrei să-ţi propui !

2.Nu totul e pierdut când te prăbuşeşti. Viaţa are jocul ei, însă tu ai regulile tale.

3.Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…

4.Aşa că alungă grijile, ridică mâinile, agitație, gălăgie, scoate foile, vreau să aud că strigă fiecare: " Dacă timpul curge, să curgă în pahare. ! "

5.Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există „ nu pot", doar „nu văd nici-un rost".

6.Am trecut de aparenţe, am găsit ce se ascunde în spate/ Că noi am văzut esenţa când ei se ascundeau de realitate.

7.Să ştii să alegi cea mai bună cale când toţi se îndoiesc de puterile tale. Să ajungi să păşeşti lângă împăraţi şi regi, dar în acelaşi timp să nu uiţi cine eşti !

8.Inevitabil, clipa m-a ajuns. Pentru o secundă, toţi ochii s-au oprit din plâns !

9.Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba !

10.Păreţi frumoase, aproape culte. Atât de proaste şi din ce în ce mai multe !

11.Şi cineva mi-a spus intr-o seară : " O legătură ruptă odată , nu se naşte a-2-a oară !"

12.Lady, stai chill ! Ei vor ceva serios, le-ai dat tot ce le’a trebuit si i-ai intors pe dos.

13.E o iluzie să crezi că ai un prieten perfect. Singurătatea îi aşteaptă pe cei ce nu tolerează defectele celorlalţi. O perdea de fum împrăştiată de vânt, asta sunt prietenii de convenienţă.

14.Coae, mai ţii minte când visam şi desenam ‘’ I love you’’ pe trotuar ?

15.Tragem cu dinţii de ce ne aparţine, nu ne interesează de alţii – ce fac, unde, şi cu cine.

16.A fost greu şi ştii că am dreptate! Am ţinut capul sus şi am mers mai departe. Nu mă interesează ce crezi despre mine. Înainte să spui ceva, uite-te la tine !

17.Ne ascundem după defecte ca faptele să pară perfecte. Scopul ? Să nu părem ceea ce oglinda vrea să reflecte !

18.A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.

19.Dupã primul’ fum viaţa nu mai pare durã ,E doar o pãrere deci mai trag o turã !

20.Poate într-o zi mă vei căuta şi le vei spune tuturor: "Lipseşte EA" !

21.Că mergi în față sau în spate,
Încearcă să trăiești cu maximă intensitate.
Să nu te schimbi chiar dacă vântul bate.

22.Se grabeşte s-ajungă dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfruntă furtuni şi noroi.

23.Şi ştii că niciodată n-o să mai fie cum a fost. Şi multe lucruri acum nu mai au rost.

24.Ne-am pierdut prea mult pe piese lente. Eu am glumit , tu ai pus sentimente.

25.Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura târfă care m-a făcut să plâng cu-adevărat !

26.Aş vrea să te sting ca pe-o ţigară şi să te las
Ok, te sting dar mereu o să existe alta
Mă face s-o aprind chiar dacă deja îmi ştiu soarta ! :-x

27.Don’t cry. Just say "Fuck you !" and smile :]

28.Ce le tot pasă pe cine iubesc, cu cine vorbesc? De ce îmi spun cum să trăiesc? E treaba mea cum mă îmbrac şi doar a mea cum mă dezbrac, cu cine, cum, unde şi cât !

29.Hai ia-i pe toţi la rând, dar nu pe prietenii mei. Că-s tot ce mi-a rămas pe lumea asta mare !

30.Încă o seară începe graţios. Parfum în aer. Nimeni nu stă jos. Pahare pline. Agitaţie. Şi fetele fac senzaţie!

31.Ştii că nu stau după noroc şi dacă vreau să iasă fum ştiu unde să dau foc!

32.Vorbeam ore întregi la telefon , ce ciudat sună. Nu adormeam de num-mi spunea noapte bună.

33.După un fum simte şi el senzația , că noi preferăm tentația , oricare ar fi destinația.

34.Vreau să fie primăvară în sufletul meu, că e toamnă da. Am un suflet gol plasat aproape de sol. Viaţa mea e frumoasă, dar am un moment nasol.

35.N-am o inimă care să mă frământe. Dar, dacă o aveam, era trecută prin foarte multe !

36.Mă eşti prost? Cum ai putut s-o laşi să plece când tu o iubeşti şi ea te iubeşte ?

37.My heart beats for love, it’s the something I hear tells me not to give up.

38.Spune-i că l-am uitat! Spune-i că nu mă mai gândesc la el! Spune-i că nu-l mai iubesc! Dar spune-i că ţi-am zis toate astea… printre lacrimi!

39.Şi restul-i doar o amintire.

40.Erai pe primul loc, niciodată să nu uiţi ! Că pentru tine am renunţat la multe şi la mulţi !

41.De azi arunc totul la gunoi! Nu mai vreau nimic înapoi!

42.În lumea voastră falsă, noi zâmbim necondiţionat.Mereu împreună ca o poveste cu un final neterminat.

43.Eşti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodată
Aş vrea să rămânem aşa, sa nu ne certăm niciodată ♥

44.Nu am de gând să mă agit pentru ce zic alţii, şi nici nu am de gând să ofer mai mult decât primesc . Ce e al meu,e al meu.Ce e al tău nu mă interesează!

45.Bă, ţi-am mai zis "Dă-te dracu! ". Îmi rupi inima, îţi rup capu’!

46.Whatever!

47.Oh' shit !

48.WTF ?!

49.OMFG !

50.Pace fraierilor !

51.Dada. și eu te iubesc!

52.Ești prost/proastă, da` prost/proastă de puți!

53.Măta!

54.Dă-ți foc! :-j

55.Die, bitch! /:).

56.Niciodată nu vei ştii cine sunt, ce gândesc, ce visez, ce cred, ce iubesc sau ce urăsc.

57.Serios ? / : )

58.Zambec.Traiesc.Cant.Dansez.Si...poate iubesc .

http://www.youtube.com/watch?v=twnB7bl5JTM

http://www.youtube.com/watch?v=WvqrBxXHW70

59.Pentru ca nu sunt altceva decat un copil ciudat ce vrea sa stea mereu imbratisat.

60. Da`ţi foc. Evaporă`te. Ingheaţă`te. Topeşte`te. Dispari, să nu te mai văd.

61. Şi zici aşa "Las` că trece, nu te supăra!" E băiat bun, o să îşi revină el cândva!

62. You say you dream of my face. But you don't like me. You just like the chase. To be real, it doesn't matter anyway :-j.

63.believe in yourself and you'll fly high;).

64. too little, too late...

65.Vreau şi eu o viaţă nouă…Şi de restul caramele :)

66.Tu mă aşteptai să vin, că aşa am promis, dar acum eu sunt cea cu telefonul închis!

67.Nu m-atinge! Nu plânge! Ştii ceva? Lacrimile tale nu mai au de mult efect asupra mea!

68.Nu mai vreau să cred într-o iluzie, nu mai vreau să trag nicio concluzie!

http://www.youtube.com/watch?v=rhN7SG-H-3k&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=AYw7eJYadco&feature=player_embedded

69.In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

70,A cheerful friend is like a sunny day spreading brightness all around .

71,Şi mi-ar plăcea, să nu mai dau doi bani pe privire ta.

72,Ce vreau? Totul. Că e vorba de tine, nu de alţii !

73,Şi ţi-aş pune întrebări multe, multe… Da’ ştiu că răspunsurile tale vor fi mereu "…" puncte , puncte.

74,Strânge-mă în braţe şi atunci când îţi spun : "Lasa-mă, n-o face!"

http://bancuriok.com/emoticoane-mess/emoticoane-noi-ascunse-messenger-11/

http://pczone.tk/

http://www.youtube.com/watch?v=Mt7doAEMLn0&feature=related

http://pinkmeetspurple.tumblr.com/

75.Nu!N-am stiut!Ca lucrurile bune,sunt bune doar la inceput."

76.Daca imi aduc aminte de trecut,nu regret decat ca ti-am intis mana cand ne-am cunoscut!"

77.Daca ai impresia ca totul v-a dura la nesfarsit,bun venit in realitatea cruda>>GANDESTI GRESIT."

78.".☻Profita de fiecare clipa!`=]]"

79.Everything's just a cheap lie.

80.Be smart. Be clever. Put me in your heart 4ever!

81.Ai grija de tine,si de tarfa ta. Sa te doara inima cand te uiti la poza mea!

82.Vrei sa te dai putin mai incolo sa intru si eu online?

83.Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

http://www.youtube.com/watch?v=Q9ScB6tgR_I

http://www.youtube.com/watch?v=AsUo9m8e1Og&feature=player_embedded#at=63

84.Tu ai invăţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă. Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o dată!

Telefonul sună într-una dar mai bine îl închid , noaptea asta e specială , nu vreau să o stric.

2 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Intr-o lume alb si negru, am tupeul sa visez in culori.

| Elena199 a răspuns:

Hai sa iti explic cum stau treburilehappy Tu, dragul meu faci parte din trecut. trecutul e istorie iar eu... ei bine mie nu mi-a placut niciodata istoria!laughing [ far suparare pentru domnu 'doamna de istorie :d]