| bebitza_3258 a întrebat:

Care ma poti ajuta cu o idee ceva pentru un majorat? Sunt foarte indecisa nu stiu deloc ce sa-i iau. Tin sa va anunt ca este fata. Care ai idei posteaza-le aici te roooog. Dau fuuunda la cea mai buna idee.

Răspuns Câştigător
| TropicalSun a răspuns:

1.Un ceas gravat de argint delicat.
2.Un cadou sofisticat, elegant(daca ai zis ca e pentru o fatahee hee si dragut(dar nu foarte scumphee hee
3.O bratara, sau un set de bijuterii.
4. Daca isi face majoratu' vara sau pe la sfarsitu' primaverii, iai un bilet cu o excursie de cateva zile undeva frumos(nu neaparat in afara tarii).

Eu una as alege idea cu ceasul de mana.Este elegant si foarte draguthappy...acum tu poti sa alegi cadoul si in functie de gusturile ei sau de preferinte.

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

De obicei, pe la majorate, invitatii, daca se cunosc intre ei, pun bani impreuna si cumpara un singur cadou mai valoros sau pur si simplu ii dau sarbatoritului suma stransa pentru a-si cumpara singur ceea ce isi doreste.

| simf a răspuns:

Incearca sa-i cumperi ceva pe care fie sa-l pastreze toata viata si sa-si aminteasca mereu - o cutie de bijuterii facuta din lemn incrustat; un album de fotografii in care sa pui cateva poze cu voi din anii trecuti si pe care sa scrii ceva care sa-i aminteasca de momentele faine; un ceas clasic sau un inel din metal pretios, dar model simplu si elegant
sau ceva care s-o bucure nespus si sa-si aminteasca de asta multa vreme, cum ar fi: un bilet la un concert, o excursie/plimbare intr-un loc pe care isi doreste sa-l vada