| YourDwarf a întrebat:

Care poate sa-mi faca un cont de youtube?

Răspuns Câştigător
| M1hai a răspuns:

Te pot ajuta eu, ma gasesti la id-ul japan. mihai

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nu e asa de greu sa-ti faci un cont pe youtube...Te duci pe youtube si apesi unde scrie Conectati-va, pe noua pagina deschisa o sa-ti scrie undeva sus Creati un cont, pe un fond rosu, apesi acolo! Pentru urmatorul pas o sa-ti ceara unele date personale:
1. Numele si prenumele: acesta va fi numele cu care ti se va adresa in orice mesaj privat trimis prin email in legtura cu vreo noutate sau nemultumire. NU este numele tau de utilizator.
2. Alegeti un nume de utilizator: Ai sa vezi ca in casuta asta se termina cu @gmail.com Aici iti scrii adresa ta de gmail, daca nu ai scrii acolo cum vrei sa te numesti si se va crea automat o adresa pe numele ala. De exemplu tu nu ai adresa de gmail si scrii acolo popescu123@gmail.com, aceasta va deveni noua ta adresa de gmail si respectiv noul tau nume al canalului. Nu-ti face griji, poti sa-l schimbi dupa creerea contului.
Parola: cu aceeasi parola te vei conecta la contul de youtube si noul gmail creat. Daca e facut pe unul deja existent parola va ramane aceesi urmand ca cea pe care o vei scrie acum sa o folosesti doar la logarea pe youtube.
La zi de nastere/luna/an, pune si tu putin mai mult ca am impresia ca trebuie sa ai peste o anumita varsta. Din nou, cred ca si asta se poate schimba.
Nr. de telefon nu este obligatoriu, poti sa bagi niste numere la itamplare.
Adresa de email curenta: Asta e adresa ta de de la yahoo
Accepti termenii si conditiile si apesi pe "urmatorul pas". Nu stiu exact ce trebuie sa faci in continuare ca nu-mi mai amintesc. Si sper sa nu fi gresit ceva cand ti-am explicat, cand mi l-am facut eu era mult mai simplu...
Bafta

| dany2696 a răspuns:

Eu...da-mi mesaj cu toate detaliile:p