| SalvatoreLeon a întrebat:

Care stiti cum sa fac o tabla ouija? ce trebuie exact ce material si pe langa ca o copiez mai trebuie altceva lumanari? sare ulei? Oricum nu cred ca functioneaza chestia asta dar daca aveti cunostinte sa-mi spuneti si mie big grin

Răspuns Câştigător
| CranK71 a răspuns:

Pai iti trebui o bucata de carton si pe ea faci urmatoarele chestii: in coltul din stanga sus desenezi un soare, in coltul din dreapta sus o luna (cu ajutorul lor vei afla cand a murit acest spirit) mai jos cu vreo 5 cm scrii alfabetul de la a la z iar mai jos scrii numele de la 0 la 9 jos in coltul din stanga scrii da si sub el scrii bun (pentru a afla daca este spirit bun) iar in coltul celalalt nu si jos rau... jocul poate fi jucat cu o moneda de 50 de bani, lumanari si alte chestii nu iti trebui. (spre binele tau as face jocul ziua pentru ca se zice ca ziua sunt spiritele bune in preajma) eu am facut jocul si chiar a functionat... (trebui sa fie cel putin o persoana in grupul tau cu care faci jocul care crede in chestia asta) daca vrei mai multe detalii despre joc lasa un raspuns

| CranK71 a răspuns (pentru CranK71):

Am uitat sa spun ca pe tabla de ouija intre da si nu exact la mijloc mai trebui sa pui si la revedere (pentru a parasi spiritul tabla de joc) daca nu paraseste spiritul tabla de joc nu luati mana de pe ban si rugati pe cineva sa faca un cerc cu praf in jurul tablitei

| SalvatoreLeon explică (pentru CranK71):

Chiar poate fi posibil asa ceva laughing? misepare greu sa cred ca cu o tablita pot chema pe cineva din alta lume big grin. Eu zic ca voi spuneti ca va reusit sa ma speriati big grin

| CranK71 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Incearca si te convingi singur

| KiraXander a răspuns (pentru CranK71):

Eu am incercat astazi cu colegii, este adevarat ca am incercat cu o foaie dar nu a mers

9 răspunsuri:
| Mihai_Vlad_1998 a răspuns:

Buna Leon.Eu am cumparat-o de la un magazin de vechituri, sau poti sa cumperi si de la magazine antice.Dar daca nu poti sa te duci la cineva care se pricepe la taiat lemu si spune-i sa faca o placuta ai desenezi tu schema pe o foaie(uitatae pe google si ai sa vezi tot ce scrie pe o tabla de ouija).Cei care mananca **** si nau ce faca e mai bine ducetiva si uitati-va la un film zane ca poate pe alea le credeti.Eu am incercat si da mi-a raspuns la o intrebare care mia marcat viata.La-am intrebat daca am darul de a comunica cu spiritele si tot ce este legat de paranormal, Triunghiul cu lupa s-a dus spre coltul in care scria yes am ramas masca.De cand sunt mic mi s-au intamplat lucruri paranormale dar nu am spus la nimeni fiindca ma credeau nebun.Cel mai important nu lua degetele de pe triunghi, nu uita sa spui la revedere nainte de a incheie si astepti ca si acel spirit sa-ti spuna la revedere altfel el va ramane blocat in casa ta si te va urmari.Ai grija.Si cei care nu cred incercati si voi daca nu va este frica.laughing

| SalvatoreLeon explică (pentru Mihai_Vlad_1998):

Nu e vorba de asta in fantome/spirite chiar cred. Dar e greu sa crezi sau mai bine zis suna nebunesc ca cu o bucata de lemn poti vorbi cu un spirit dintr-o alta dimensiune... Dar totusi o sa incerc de curiozitate

| Maria_Bianca_2000 a răspuns (pentru Mihai_Vlad_1998):

Ai spus ca de mic ti s-au intamplat niste lucruri "paranormale"...care ar fi aceste lucruri?

| bogdan619 a răspuns:

Ok.
E simplu ca bunaziua o tabla ouija este o vucata de carton pe care scrii tot alfabetul fara (astea de romani) apoi 1234567890, desenezi un soare si o luna, scrii yes si no si gt tabla. apoi cu chestia aia care pui degetul o inlocuiesti cu ceva din lemn triunchiular apoi faza cu prieteni exista cateva reguli: -nu faci invocari singur
-nu iei mana de pe colturile tablei.
-spui adio si astepti sa spuna si spiritul alfel il poti chema in casa ta.
-nu spune niciodata :
-''Va/te conjung demonilor sa-mi raspundeti".
Modul in care se face e simplu dar ai niste lucruri de respecta si acelea sunt:
-lumanari(nu in pereche)
-sare(pentru protectie)
-sacrificiu(in caz ca spiritul invocat e furios)
-1-2-3... persoane(prima regula)
potiune speciala(liliac, soparla, sange, craniu de bou etc.)
Se face astfel:
-Puneti degetele(2 degete fiecare indiferent de ele) pe coltul tablei toti odata doua degete il intrebati ce doriti el va raspunde probabil da, nu, sau nu stiu apoi daca treaba se complica si spiritul e nervos faceti un cerc cu sare si asteptati pana la 12 dupamiaza(din pacate).
ATENTIE NU LUATI MAINILE DE PE TABLA. FACETI TOTUL LA MIEZUL NOPTI>NU SUNT VINOVAT DE AVARIERILE VOASTRE>
nu te juca cu astea pentru ca sunt chesti reale si periculoase si daca aduci spirite in casa ta ai nevoie de un preot care sa sfiinteasca casa dar daca vine un demon nu mai ai ce sa faci.trb sa te muti altfel te omoara.

| SalvatoreLeon explică (pentru bogdan619):

Tu ai incercat laughing? eu nu prea cred ca e adevarat desi uni oameni zic, ca da nu prea are logica cum cu o tabla din lemne pictata am eu puterea sa chem demoni din alta lume si pe deasupra nici n-am puteri de vrajitori... uni spun ca trebuie tabla speciala dar si cu aia mie cam greu sa cred... in fine as incerca de curiozitate big grin