| Căpșuuu a întrebat:

Care sunt alimentele care provoaca diareea la adulti? Si e adv ca slabeste?
fundita

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fructele accelerează tranzitul intestinal dar nu produc diarei.
Diareea poate indica o toxiinfecție alimentară sau o afecțiune mult mai gravă.
Diareea în sine este o afecțiune dacă nu este tratată corect și la timp.
Slăbește organismul prin pierderea prin scaune a vitaminelor, sărurilor, etc.
O dietă săracă în calorii și mișcare duce la efectul de slăbire sănătos al organismului.
Pa, pa.

| LNK a răspuns:

Sper ca am inteles eu gresit, si nu vrei sa faci diaree ca sa slabesti. laughing Asta e cea mai ingenioasa metoda pe care am auzit-o pana acum.
Daca vrei sa slabesti incearca formula : sport + mancare sanatoasa.
Succes! happy

| moonY a răspuns:

ce metoda ingenioasa ai gasit, in lupta cu kilogramele.

| username_8290 a răspuns:

Mere.

| Ella995 a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti din cauza diareei... te deshidratezihappy