| oana1312 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele de a fii adult happy?

7 răspunsuri:
| andreiTheDJ a răspuns:

Avantajele sunt faptul ca poti face aproape ce vrei...nu are cine sa te tina
iar dezavantajele sunt responsabilitatile

| WhiteLife a răspuns:

Avantaje sunt foarte putine: ai mai multa "popularitate" sa zic asa, esti mai bagat in seama. Dezavantaje:
ai mai multe griji
trebuie sa ai grija de altii
trebuie sa fii "perfect"
trebyuie sa-ti intretii propria familie

| syste754 a răspuns:

O sa le vezi...e o lupta de supravietuire...e mai naspa decat sa fii copil

| Bad2Fast a răspuns (pentru syste754):

Pai cum adica "e mai naspa decat sa fii copil" pai din cate imi aduc eu aminte ii mult mai bine sa fii copil... si majoritatea ar prefera sa revina din nou la anii din copilarie P.S. Nu vorbi fara sa stii!

| syste754 a răspuns (pentru Bad2Fast):

Compaarativ e mai naspa sa fii adult decat sa fii copil(scuze ca nu ti am scris explicathee hee

| dbcovrigeldb a răspuns:

Avantaje:
Poti decide tu ce faci, unde mergi, cu cine stai, etc... Poti sa iti indeplinesti ''visele''.
Dezavantaje:
ai multe responsabilitati si culmea, mai ai putin si mori big grin.

| Pitiqtza_Dede_1991 a răspuns:

Trebuie sa iti iei viata in frau, sa lucrezi pentru a te intretine si sa iti sumi toate responsabilitatile.