| AleDia a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele sa ai un/o iubit/a?

4 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Avantaj: Nu ești singur.
Dezavantaj: Nu ești singur.

| JeTeLove a răspuns:

Avantaj: Sex.
Dezavantaj: Ți se ia libertatea.

| LoveTenis a răspuns:

Pai avantaje:te simti mult mai bine,nu esti singur\a,mereu vei avea incredere in cineva, vei avea acel sentiment de fluturi in stomac, stii ca mereu te va iubi cineva
dezavantaje:nu toate relatie se inchei perfect,vor exista certuri\gelozii, pana la urma in orice fel de relatie(prietenie, iubire)tot o sa suferi, o data vei crede ca e printul tau alta data ca e zmeul tau, nu vei putea vorbi cu alte\alti fete\baieti fiindca el\ea va crede ca ii esti infidel\a!
O relatie este foarte frumoasa! Merita! Are multe dezavantaje dar si multe avantaje! Nici o relatie nu este sau va fi perfecta! Daca va iubiti cu adevarat nu o sa fie o relatie plina de certuri! Si nu uita ca daca e geloasa\gelos inseamna ca te iubeste si nu vrea sa te piarda!

| RaulMA a răspuns:

Pai sunt avantajele : O sa ai cu cine sa iti petreci timpul, o sa ai cu cine sa iti impartasezi secretele, o sa ai cu cine te saruta :3 si sunt foarte multe avantaje, plus ca un mare avantaj este acela de a iubii o persoana si a te gandi la ea in timp ce burta iti e plina de fluturi happy Dezavantaje : Poti fi inselat/a, nu te vei mai concentra atat pe invatat, daca nimeresti un iubit / o iubita mai geloasa nu o sa mai poti iesi pe afara sau sa te dristezi, si poate vei suferi la despartire, P.S iti sugerez sa iti faci un iubit deoarece este foarte frumos. Bafta. Funda?