| imiplacmerele a întrebat:

Care sunt cele mai bune licee din Bucuresti pentru a pleca la facultate in afara? (de stat si private)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La facultate " in afara" poti pleca de la roice liceu, daca esti un copil olimpic si castigi un premiu international, la unul din obiectele astea: matematica, fizica, chimie, sau daca parintii au bani multi sa-ti poate platii facultatea si sa te pot intretine, pe toate perioada facultatii intr-o tara straina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu liceul e important ci elevul. Ca ala pleaca

| Hyperion7 a răspuns:

Unele licee de stat specifică și asta,așa că poți căuta toate liceele din București,iar daca îți place unul, interesează-te de mai multe detalii.
Ideea este că după orice liceu absolvit poți pleca în străinătate, cu condiția să ai bacul luat și eventual să stăpânești engleza la perfecție (sau mă rog, limba țării unde vrei sa pleci)
Personal, m-aș uita și la rata de promovare a liceului respectiv.
Bafta!