| TonyGTO a întrebat:

Care sunt șansele sa fie argumentare opera epica luni?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FrateleTedur a răspuns:

big grin simplu boss. p= nr cazuri favorabile/nr cazui posibile. Deci. Cazuri favorabile sunt 1. Cazuri posibile sunt : cele trei genuri minus liric care s-a dat la olimpici. Deci 2 genuri, cu 5 specii deci 7 cazuri posibile. Rezulta 1/7 la suta sanse. Adica aproximativ 15 la suta sanse sa pice genul epic. Daca te referi la orice opera epica, adica gen sau specie, atunci sunt 4 cazuri favorabile din 7. deci 58 la suta sanse.

| Gillian a răspuns (pentru FrateleTedur):

Mai sunt și două exprimări de opinii cu mesaj și două cu titlu. Și caracterizare de personaj.winking

| FrateleTedur a răspuns (pentru Gillian):

Deci sunt si mai mici sansele. RIP