| Theya1703 a întrebat:

Care sunt simpomele gripei ah1n1?

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Exact aceleas ca si la o raceala normalawinking
Dureri de cap
Febra
Frisoane
Dureri de gat
etc.big grin

| alecs871 a răspuns:

Cre`ca am porcina laughing
Luni de la 3 la 5 am tras un pui de somn si cand m-am trezit frigeam tot si am inceput sa tremur ( parca aveam parkinson), ulterior dupa 2 zile mi-au incetat tremurerile dar ma doare in gat, tuse seaca, si un pic de secretie nazala happy

Cine imi face o vizita? big grin

| costyn162 a răspuns:

Febra, tuse seaca si secretii mucoase nazale. Astea sunt principalele pe care le vedem pe toate posturile de televiziune in fiecare pauza publicitara.

| gaga_5261 a răspuns:

Care sunt simptomele gripei AH1N1?
Simptomele infectiei cu gripa porcina la oameni sunt similare cu simptomele gripei sezoniere. Principalele simptome sint:
- Febra (peste 38ºC)
- Oboseala
- Inapetenta
- Tuse, durere in gat
- Stari de voma si diaree.

| Sasha_3991 a răspuns:

O colega de-a mea a avut dar i-a trecut. daca vrei sa vorbesti cu ea id ei e:miruna_ralu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Febra mare.
Ne curge nasu...
E ca si gripa normala in mare parte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

# febră (37, 80C) cu debut brusc;
# simptome respiratorii, tuse şi/sau rinoree;
# cefalee;
# dureri musculare;
# frison;
# oboseală;
# diaree sau/şi vomă, simptome care nu sunt tipice gripei sezoniere, dar au fost înregistrate la unele cazuri recente de gripă porcină.