| anonim_4396 a întrebat:

Care telefon vi se pare mai bun intre Samung si I-phone?
Eu am auzit ca I-phonurile sunt mai bune.

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

La Android, orice Android cand umbli in el, la un moment dat vezi sacadari sau nu receptioneaza imediat touch-ul la comenzi. La iPhone nu vei vedea asta, chiar daca este mai slabut la componente decat alte telefoane pe Android. iOS-ul este facut in asa fel incat sa fie placut la atingere si acele sacadari care se mai intampla la iOS, sunt facute sa fie fluide si nu este deranjant si nu o sa vezi mergand greu aceste telefoane, daca nu ii faci update la sistemul de operare (iOS) si il lasi la iOS-ul cu care a fost lansat telefonul. In schimb la Samsung dupa ceva vreme de utilizare, va sacada... cand vei apasa pe ecran vei astepta putin sa receptioneze comanda (touch-ul). Eu la inceput am avut Android (de cand a aparut). Dupa doi ani am trecut pe iOS si m-am obisnuit repede cu interfata a iPhone-ului si a iPad-ului si imi place. Nu cred ca m-as mai muta inapoi pe Android deoarece mie imi place mai mult iOS-ul. Acum fiecare cu preferintele lui. Fiecare utilizeaza ce sistem de operare vrea. happy

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu, din contra, sunt de parere ca telefoanele Samsung sunt de mai mare calitate.

| pufulescu a răspuns:

Gresit! La modul general Samsung are produse mai bune, mai rezistente si cu soft mai bun. Ca iti plac sau nu, ca au sau nu caracteristicile pe care le vrei tu... asta e alta poveste.

| iDarkness a răspuns:

Daca vrei un telefon care sa nu te faca de ras, din orice punct de vedere, atunci da, un iPhone este cheia.

| TURB0X a răspuns:

Iphone-urile sunt doar de fițe.
Samsung și HTC sunt baza.

| artmosfera a răspuns:

Iphone-ul are o calitatea mai bună a fotografiilor, părerea mea