| Apy a întrebat:

Care vi se par cele mai interesante carti pentru clasa a 5-a adica pe care le-ati citit cu mare atenti nu ati mai putut sa o lasati jos? pls si autor + de ce vi se par asa interesante?

Răspuns Câştigător
| LotusRadioactiv a răspuns:

Incearca Harry Potter. Le citeam inca din clasa a IV-a happy

3 răspunsuri:
| 乃ŪMMĪĪ a răspuns:

Robinson Crusoe deoarece este ceva de inchipuit cartea este scrisa de Daniel Defoe. Este interesanta deoarece intriga este una minunata si desfasurarea actiunii este ea mai relaxanta este mununata trebuie neaparat sa o citesti.
Eu cred ca te-am ajutatsadNu sunt asa de folositoare dar pe tine poate te-am ajutat...crying

| RDaria a răspuns:

Daca iti trebuie pentru scoala alege ceva romanesc pentru. a impresiona proful. Daca vrei pentru tine iti recomand Goosebumpshappy Foarte marfa.Cica sunt de groaza dar nu ti se vor parea asa infricosatoare dupa prima...Succes!

| doroteea a răspuns:

Incearca 2 ani de vacanta de Jules Verne, eu am citit-o in clasa a6-a, dar cred ca iti va placea si tietongue. Sau ai putea sa incerci si aventurile lu Tom Sawyer. Sper sa-ti placahappy.