| LoveLiveLaugh a întrebat:

Careva. sfaturi de cum sa ma concentrez cand fac temele sau invat. Vreau sa le termin mai repede dar de multe ori stau si ma cam uit pe pereti. Funditaa happy.

1 răspuns:
| TheSupreme a răspuns:

Pur si simplu imagineaza-ti ca esti in sala de examen: fa liniste peste tot! stai departe de PC, TV, TEL sau orice te distrage si pune-ti un cronometru: "O sa fac tema in X minute!" si te uiti la ceas cat timp mai ai si iti spun eu ca nu vei pierde vremea!