| AnemonaP a întrebat:

Cat costa sa pun lentilele de la o rama de ochelari la alta rama de ochelari? Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind, iti trebuie alta rama care sa se potriveasca cu modelul lentilelor. Depinde ce alegi. Din pacate, nu sint ieftine. Apoi, manopera.
Tu vrei raspuns exact. Dar si manopera difera de la o optica la alta. Mai bine mergi si intrebi direct la ei, cu ochelarii vechi in mina.

| elena445 a răspuns:

Pai trebuie sa fie potrivite cu rama costa si aia ceva bani nu prea stiu suma exacta si apoi cine ti le pune costa mult din pacate. papa

| dianaqueen99 a răspuns:

Daca rama este exact la fel ca si cea de la lentile nu trebuie sa platesti nimic. daca rama si lentilele nu se potrivesc atunci lentilele trebuie slefuite asta nu poate costa foarte mult dar risti sa iti afectezi vederea pentru ca lentilele nu o sa fie in rama lor originala ..deci sfatul meu este sa iti iei alte lentile daca trebui sa le slefuiesti (ambele nu pot costa mai mult de 100lei)