| ionelamelania0709 a întrebat:

Cât de grea e facultatea de jurnalism? Bunica mea spune ca sunt de învățat toate legile și sunt prea multe de învățat. Iar facultatea este grea. As vrea sa știu cât de grea este, și dacă sunt atât de multe lucruri de învățat, încât poate nu voi reuși sa ma descurc.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca la orice meserie. la facultate înveți abecedarul ei. Legile toate se învață la drept. Dacă termini liceul, dacă iei bacul, dacă îți place să scrii, căci la jurnalism vei scrie, facultatea nu va fi mai grea decât a fost pentru tine liceul.

| Anuskaa a răspuns:

Dar de unde sa stim noi daca te vei descurca sau nu. De unde sa stim noi cum inveti, ce note ai. Daca ai doar note de 10, 9, 8 atunci te descurici, daca ai note mici nu o sa te descurci.