| BomBonela a întrebat:

Cine imi poate spune in ce consta concursul de admitere la facultatea de jurnalism?

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde din ce localitate...

Vezi, spre exemplu, detaliile următoare :
"ADMITEREA la FJSC

Cursuri de zi (IF - învăţământ cu frecvenţă):
Admiterea se face pe bază de concurs, organizat pentru absolvenţii de liceu cu diplomă de bacalaureat şi constă într-o probă scrisă: Limba română, creativitate şi expresivitate.
Candidaţii se pot înscrie la unul sau mai multe programe de studii:
- Jurnalism
- Comunicare şi relaţii publice
- Publicitate.
Pentru fiecare opţiune în parte trebuie depus un dosar de înscriere. Candidaţii trebuie să se prezinte personal la sediul facultăţii, pentru a depune dosarul (sau dosarele) de înscriere.
În situaţia în care un candidat doreşte să se înscrie la mai multe programe de studii, va ataşa la dosarul cu opţiunea principală Diploma de bacalaureat (sau diploma echivalentă cu aceasta) în original, iar la celelalte dosare o copie legalizată.
IMPORTANT: Examenele de admitere vor avea loc separat, la date diferite, cu subiecte diferite." - SURSA :
http://www.fjsc.unibuc.ro/home/licenta/informatii-despre-admitere

Toate cele bune.