| croissant a întrebat:

Cat de mult conteaza nota la purtare? De ce?

Răspuns Câştigător
| LarisaOana a răspuns:

Nota mica la purtare? E la fel de grav ca si cum ai fi cel mai bun, dar ai pica toate examele. Iti poti imagina?
Oricat de badboy/badgirl esti, incearca sa nu iti patezi nota la purtare, nu de alta, dar cand nu vei mai fi pe banii parintilor, nu o sa ai de unde pune o paine pe masa ca ai avut nota mica la purtare: nu intrii la facultate, nu iti gasesti serviciu, poate doar vanzator de flocri sau alimente in piata.

13 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Foarte mult, cel mai mult. Cand te vei angaja nimeni nu se va uita la ce nota ai avut tu la matematica/romana/engleza ci la nota la purtare.
Poate tu ai facut ceva mai putin grav la scoala si de aceea ti-a scazut diriginta/ele nota la purtare, dar nu te va crede nimeni. Cunosc pe cineva care nu a putut sa se angajeze ca maturator pe strada, deci maturator nu altceva, deoarece a avut nota scazuta la purtare la 7.
Asa ca ai grija ce faci.
*-*

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca ai sub 6, in liceu, ramai repetent/a happy asta vrei?laughing

| CannbalCorpse a răspuns:

Media conteaza in viata nu vei putea intra la o academie de politie, la drept poate. Nu vei putea ajunge la o facultate de renume, s.a.m.d! Bine ca nu ai cazier!

| Timeea2001 a răspuns:

Da conteaza foarte mult fiindca poti fi exmatriculat

| AlleSss a răspuns:

Heiiii!
Foarte buna intrebarea. Conteaza foarte mult, arata felul tau si comportamentul tau : x
Bafta!

| Demise a răspuns:

Foarte mult. De exemplu dacă ai nota mai mică de 10 nu poţi să mergi la o facultate de renume, nu poţi să te angajezi într-un servici de calitate. Cu nota scăzută la purtare cel mai bine faci bani dacă vinzi la tonetă.

| Duucu a răspuns:

E foarte importanta. Daca o ai mica nu te poti angaja mai nicaieri(nu va ganditi la prostii, perversilor :]] )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza foarte mult.De ce? Nu poti intra la facultate de exemplu, sau poti sa fi exmatriculat!

| AleexNC a răspuns:

Nu conteaza asa mult... doar ca daca ai 6 ramai repentent big grin la 10 absente [nemotivate] se scade un punct. Conteaza mult, n-o sa-ti fie bine cu nota mica la purtare. tongue

| Assu53 a răspuns:

Daca vrei sa dai la un liceu militar sau o acaemie cv coanteaza foarte multwinking

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Dintre toate mediile, aceasta este cea mai importanta, deoarece, daca ai media scazuta de-a lungul scolii pe indiferent ce motive, nu poti lucra toata viata ta in domenii precum politicul, politienescul, profesoratul, dar foarte multi angajatori si bursele de studiu in strainatate au si acest criteriu in atentie atunci cand ia o decizie. un punct scazut la purtare dintr-o naivitate copilareasca iti poate da peste cap cariera, taman cand incepea sa escaladeze catre varf...

| Riderx1 a răspuns:

Dacă ai nota mai mică de 10 nu poţi să mergi la o facultate de renume

| NoNameInAction a răspuns:

Dupa mine prin clasa a 5-6 a nu prea conteaza deoarece diriga noastra e cea mai tare. daca e ceva, ne da o palma pe dupa cap si gatalaughing