| simpleme23 a întrebat:

Daca iei nota 1 la scoala ti se scade media la purtare? La ce conteaza aceasta "nota la purtare"? Influenteaza cu ceva admiterea la facultate?

7 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Nu,nota la purtare, dupa cum spune si numele, se scade doar daca ai avut o purtare necorespunzatoare la scoala. si da, daca vrei la facultatetrebuie sa ai cel putin 9 la purtare, dar si cu 9 e greu...ai grija

| alexandru1991 a răspuns:

Eu stiam ca nota la purtare influenteaza la intratrea la academia de politie. in rest nu prea stiu doar ca mai creste media generala cu cateva sutimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nai treaba cu purtarea nici cu facultateawinking

| DhEnNu a răspuns:

Buna!
La scoala nu exista nota 1! Este doar 3, 4, 5,6,7,8,9,10,10*.Si nota aia se pune dupa cum te`ai purtat la scoala nu cred ca are vre`o legatura scoala cu facultatea notele de la scoala depinde nu si notele de la purtare.Ca daca ai note la purtare la scoala numai de FB si B sau 10, 9, 8 na`i nici o treaba pentru ca cum team mai spus notele de la scoala de la purtare nu are nici o legatura cu facultatea!
Succes!:-d

| YnGeRaShMyCuTz a răspuns:

Pentru nota aia nu ti se scade nota la purtare, daca vrei sa te duci la politie, la armata... nu prea poti sa intri cu media scazuta la purtare

| alina11111111 a răspuns:

Doamne fereste tu fata draga(deen) cum sa nu existe nota 1? daca nu ai primit nu inseamna ca nu exista, vezi ca dai raspunsuri false! exista nota 1 te asigur la mine in clasa s-a dat nota 1 si nu o singura data.

| simpleme23 explică:

Daca am media 9 pe un singur semestru dintr-un an scolar, conteaza?