| Nr1One a întrebat:

Cat de mult pot slabi intr-o zi? As vrea sa slabesc cam 15 kg.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-o zi poti slabi intre 100 grame si 1 kg
De altfel, este imposibil sa slabesti 15kg intr-o zi.
Este posibil in 1-2 luni, dar cu dieta calorica foarte-foarte mica (500 calorii pe zi), si cu mult sport.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu mănânci nimic, doar bei apă, se pot slăbi în 3 - 4 săptămâni.

| Ioana_9918 a răspuns:

Corpul uman este capabil să piardă mai mult de trei kilograme într-o zi. Cu toate acestea, acest tip de pierdere în greutate este rezervat persoanelor care au un exces excesiv de greutate. Pierderea rapidă în greutate se datorează adesea pierderii de apă și este redresată odată consumată alimente sau băuturi. În plus, activitatea fizică, dieta și bolile pot determina fluctuația greutății corpului. Pentru rezultate pe termen lung, ar trebui să pierdeți nu mai mult de una până la două kilograme pe săptămână.

| Maiubestemama a răspuns:

Vezi sa nu slabesti atat de mult incat sa dispari