| Nemessys a întrebat:

Cat este de important pentru voi ca partenerul sa aiba studii superioare? In special pentru fete, baietii stiu ca nu-s pretentiosi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E important să-l ducă capul,să am ce vorbi cu el,să fie descurcăreţ. Părinţii mei au,de exemplu, un prieten fără studii superioare, dar pentru asta tot are un job din care câştigă foarte bine şi mai e şi o adevărată enciclopedie ambulantă.Cu sau fără facultate, important e să aibă o meserie din care să câştige bine, să nu fie vreun pârlit şi nu, nu o zic pentru că sunt materialistă.

110 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Acum nu şi sper să nu-mi trăsnească prin minte aşa ceva nici pe viitor.Şi dacă cumva o să am, voi avea eu grijă să nu ajungă un pârlit, stai liniştit.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Promiți? Că nu prea dorm de la griji de când ți-am citit răspunsul.
E o diferență enormă între primul răspuns și ultimul, dar normal că te superi pe mine că te-ai exprimat tu aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Nu m-am supărat.Ţi-am răspuns aşa pentru că ştiam motivul pentru care m-ai întrebat dacă vreau copii.

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era ăla, am lăsat în urmă discuția aia, eram dor curios dacă vrei să ai laughing nici eu nu vrea acum, nici în viitor probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Eu nu prea cred că nu era legată de ce ai scris mai sus, dar în fine, dacă spui tu...

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciodată nu mă crezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Exagerezi şi tu acum...
Aproape niciodată.

| Adry05 a răspuns:

Studii universitare nu, dacă îl duce capu și reușește să-și găsească un job ok și fără atunci chiar nu contează asta

| Nemessys explică (pentru Adry05):

Ma mir ca spui asta din moment ce ești la master. Adică nu ești ca altele care cred ca educație se ia din studii încât sa îl consideri inferior.

| Adry05 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu, sunt mulți mai deștepți fără facultate decât alții cu 3 facultăți. contează să te descurci și să te ducă capu. Facultatea nu face mare lucru pentru tine, doar îți deschide calea printr-o diplomă, nu demonstrează inteligența și cunoștinețele cuiva și știu un caz foarte apropiat acceptat fără facultate în fața a două persoane cu masterul terminat doar pentru că a știut să facă impresie mai bună la interviu

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Pe lângă faptul că facultatea la noi e la un nivel foarte jos și azi oricine face facultate... deci chiar nu mai demonstrează mare lucru. Dar na, există joburi unde nu poți fără diploma aia happy

| Nemessys explică (pentru Adry05):

Atitudinea, amabilitatea, răbdarea, atenția, concentrarea, rezistenta și skill ul de comunicare nu ți-l îmbunătățește facultatea. De aia a luat job ul. Bravo lui.

Si mama cât se oftica aia laughing
Dacă ar fi aflat sigur s-ar fi gândit,, CUM BAAA? Ala care nu are facultate a luat job ul si eu care am master nu l-am luat?

Si apoi când se duce acasă la ma-să. : mama. Tu m ai mințit toată viata. Mi ai zis ca dacă o sa am note de 10 la școală, o facultatea și un master, o sa am un job bine platit" rolling on the floor

| Adry05 a răspuns (pentru Nemessys):

Păi au aflat laughing) erau toți 3 și la final după ce le-a prezentat puțin mediul de lucru a dat mâna cu ăia 2 și le-a zis pa pa și lui să rămână că mai au de discutat, ceva gen. laughing)

| Nemessys explică (pentru Adry05):

Părinții ăștia, cum ți-i crești, asa ii ai laughing

| BlackRose03 a răspuns:

Nu as sta cu cineva fara facultate. Cel putin asta simt. Dar da, fiecare e diferit

| Mosotti a răspuns:

La general n-ar trebui sa conteze daca are ceva prin cap, ca nu ma f cu studiile superioare, nu ma inteleg, respect cu studiile superioare.
Cum criterul eliminatoriu e fizicul, daca ala corespunde si are si ceva caracter si te intelegi, ajunge si la femei si la barbati.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca era intr-adevar enciclopedia il ducea capul sa faca facultate.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru SilentRain):

Deci poate fi gunoier?

| SilentRain a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Da!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru SilentRain):

Halele maica sfanta