| adelutza29 a întrebat:

Cat la suta din media cu care intrau la liceu conteaza examenul de la sfarsit?
Si daca iei 4 la matematica si la romana 7 de exemplu mai intri la liceu?
Funda

3 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Conteaza 50%. Media de admitere se calculeaza astfel:
m= (media mediilor din cei 4 ani de gimnaziu+ media notelor de la testare nationala)/2
de intrat intri la liceu dar nu la unul foarte bun.Bafta!

| Kimy_8371 a răspuns:

Pai, noua la scoala ni s-a spus ca noetele din examenul din vara conteaza 50%. Intri la lcieu cu notele astea, dar depidne si de mediile din ceilalti ani. Oricum nu poti intra la un liceu foarte bun daca iei astfel de note.
Mai este timp pana atunci. poti repeta si poti recupera mult din ceea ce nu stiii. Pana la urma o faci pentru tine si pentru viitorul tau daca iti pasa putin de el.
Eu iti urez succes si sper ca ti-a fost de folos sfatul meubig grin

| adelutza29 explică:

Am zis numai asa ca in cel mai rau caz dar stiu ca voi lua note mai mari si media generala 5-8 imi iese cam 9, 30.