| loveee a întrebat:

Cat timp pot slabi intr-o saptamana daca fac sport in fiecare zi si manac 2 mese pe zi[ salate si din astea nu dulciuri]?

Răspuns Câştigător
| sis a răspuns:

- Daca faci asta nu zic ca nu poti slabi dar dupa aceasta saptamana poti pune pe tine mai mult de cat ai dat jos daca nu te ti de acest program[ sport in fiecare zi si 2 mese numai salate].
- Daca vrei sa slabesti fa'ti un prgram nu prea dificil, calculeaza in functie de greutate si vrasta cam cate kilocalorii ar trebui sa consumi pe 24h. si pentru a vedea rezultatele asteapta ceva mai mult timp, nu o saptamana.
- Daca vrei sa iti faci un regim nu exclude dulciurile. Doar nu exagera cu ele. acum o ciocolata amaruie odata la o luna sau doua nu face nimic.
- Nu manaca seara [dupa 6] si renunta la fainoase, in caz ca le adori. nu zic de tot, o felie de paine pe zi nu strica, de preferat dimineata, sau niste biscuiti, dar mai rar, daca vrei sa slbesti.
- Nu consuma zahar, miere, fructe[contin fructoza, adica un fel de zahar] sau alimente dulci in a 2-a jumatate a zilei pentru ca organismul nu ajunge sa le foloseasca si se depun sub forma de grasime, nu cred ca vrei asta.
Nu stiu ce sa-ti mai zic, sper ca ti'am fost de ajutor. Un mic sfat: ww.CSID.ro. Intra si vezi un calculator caloric [cel mia interesant zic eu], si multe alte reportaje care sigur te vor ajuta.
Succes

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata prima data sa te exprimi corect