| anonim_4396 a întrebat:

Cat timp tineti Bradul de Craciun?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pana la Sf.Ion.

luciana
| luciana a răspuns:

Eu il fac in ajun dupa datina, sau de am timp, mai devreme si il desfac dupa boboteaza mereu. Am braduti artificiali pe care imi face placere sa ii tin pe masa pe o fata de masa speciala de sarbatori, f. frumosi, de ~ 50 cm ce stau pe masa ( copiii sunt la casele lor ) si cand vine ora servirii il mut la loc de cinste. Pe hol, in fiece an, am o craca de brad proaspat, ornamentat cu o funda de catifea, speciala, rosie si clopotei albastri si rosii si pe hol, atarna ghirlande aurii, speciale aduse din afara, ce reda atmosfera superba, unica de Sf. Craciun. Numai bine, Lucien.

| miauu a răspuns:

Pana ma plictisesc de el. o data l-am tinut pana pe 8 martielaughing

| Alecsandraa a răspuns:

Pai inca 2, 3 saptamani big grin

| Mefisto23 a răspuns:

Pana de Sf. Ion, pe 7 ianuarie. Atunci se termina Sarbatorile de iarna.

| Rosalie_9695 a răspuns:

Aproape doua luni toata luna decembrie si putin din ianuarie big grin

| Rosalie_9695 a răspuns:

Eu impodobesc in fiecare an brad artificialbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana moare, pe plantatie te referi, nu? doar nu sunt nebun sa tai un copac doar ca sa am eu satisfactia unui pom impodobit cu beculetehee hee