| anonim_4396 a întrebat:

Cate filme din seria Twilight sunt? Si cum se numesc? Multumesc!

10 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

3winking
Twilight, luna noua si eclipsa

| ♥.Sagemix a răspuns:

Pana acum 3, dar vor fi 5.
Pana acum sunt : Amurg [ twilight ], Luna noua [ new moon ], Eclipsa [ eclipse ]. si urmeaza Zori de zi [ Breaking Dawn ] care va fi impartita in 2 filme.

| Dorian_3315 a răspuns:

Sunt 3 happy

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Si eu le-am citit si breaking dawn nu se compara cu nici una dintre ele e cea mai super iar dupa parerea mea eclipsa e pe locul 2

| alice.twilight a răspuns:

Sunt doar trei filme aparute... dar seria totala are 5 carti:
amurg(twilight), luna noua(new moon), eclipsa(eclipse), zori de zi(breaking down) este formata din trei parti-prima din perspectiva bellei, a doua din perspectiva lui jacob, si a treia tot din perspectiva bellei.
a cincea carte,, soarele de la miezul nopti(midnight sun),, este scrisa din perspectiva lui edward.

| littleangel_1397 a răspuns:

Aparute pana acum, 3:Twilight saga, New Moon, Eclipse
mai este o carte din serie care va fi ecranizata in 2 filme breaking dawn.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt asa :amurg(twilight), luna noua(new moon), eclipsa(eclipse) si trebuie sa mai apara si zori de zi(breaking down)

le-am citit pe toate sunt absolut superbe :X:X

funda?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt doar 3 filme aparute... dar seria are in total 5 carti:
amurg(twilight), new moon(luna noua), eclipse(eclipsa, zori de zi(breaking down) si a cinca carte soarele de la miezul noptii(midnight sun)din perspectiva lui edward.eu le-am citit pe toate 3 si mi-a placut ff mult sper ca si voua va place

| Uratu140 a răspuns:

1) twilight (amurg )
2)new moon (luna noua )
3) eclipse ( eclipsa )
4) breaking dawn one ( zori de zi partea 1 )
5 ) breaking dawn two ( zori de zi partea a 2a )

| ninutza_1138 a răspuns:

Twilight eclipse twilight new mon si deja twilight 1 cred ca il stii