| irinel171 a întrebat:

Cate kg credeti ca as slabi daca as manca 1l una si jumatate 3 banane pe zi si multa apa? sport fac oricum mai mult mers pe bicicleta, alergat etc! Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Sfat. Bananele ingrasa. Asa ca degeaba mananci banane. Matusa mea a slabit intr-o saptamana 4 app 5 kg, si varul meu la fel. Problema este zaharul din alimente.
De ex, daca ti o dieta cu salate, nu prea slabesti. pe zi ar trebui sa mananci cam 30-40 g de zahar. Singurele alimente care nu contin zahar sunt: carnea(fiarta, gratar), pestele si ouale. Incearca sa mananci cate 200-250g, dimineata, la amiaza si seara. Dar sa fie masa regulata, daca dimineata ai mancat la 9, la fel mananci si in celelalte dimineti. Incearca sa nu sari peste nici o masa.

Pe langa carne, peste si oua, poti manca o rosie, un castravete. Incearca sa calculezi sa te incadrezi in 30-40 g de zahar pe zi.
De ex, o rosie are 4 g, un castravete 2g.
O banana e echivalentul a 4 cuburi de zahar. Deci da-ti seama cat zahar mananci tu zilnic. Si vrei sa slabesti.

Iti dau o lista cu cate grame de zahar au unele fructe:
capsuni-1g
grepfrutul-7g
kiwi-8g
Pepenele verde-9g
ciresele 9g
prunele 5g

Bafta.Si nu te infometa, ca daca te infometezi, sau mananci doar banane, slabesti, dar dupa ce incepi sa mananci normal, te ingrasi dublu. AI grija.

3 răspunsuri:
| Sashavalentine a răspuns:

Intr-o saptamana presupun ca 2-3 kg.

| antigoni a răspuns:

Ai slabi peste 10 kg... daca ai mai apuca sa termini cura. Cel mai sigur o sa ajungi in spital. Te sfatuiesc sa adaugi si cate un iaurt langa bananele alea. Nu ingrasa.

| irinel171 explică:

Mersi pentru raspunsuri si sfaturi au trecut 3 zile de cand tin regimul am inceput sa slabesc acum ma inkap tricourile care nu ma inkapeaubig grin recunosc mai am ameteli mai ales cand cobor scarile dar dupa ce beau apa imi revin. Si chiar daca ajung la spital imi asum riscul, chiar vreau sa slabesc de mult zic ca ma apuc si nu mama apucat de regim dar acum e destul de bine, Vreau sa vad cat rezist oricum dupa 1 luna si jumatate daca a dat rezultate vizibile incep sa mai manank si altele dar doar legume, fructe si mancaruri fara ulei, sare si fara dulciuri!