| RoxAnana a întrebat:

Cati dintre voi aveti parinti stricti? adica sunteti tinuti din scurt, cu reguli si pedepse stupide?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu am parinti stricti pentru ca nu le-am dat motive sa fie asa. Din moment ce ma prezint la ora stabilita, notele sunt bune, planurile de viitor in regula nu vad de ce ar fi stricti

| pwp a răspuns:

Nu eu big grin

| Liviu a răspuns:

Eh
Eu am fost tinut rau din scurt.
Insa cand am scapat... a fost grav
De atunci. au invatat si ei chipurile sa vorbeasca calmthinking
Eu combin cea ce gandesc ei cu ce gandesc eu
Nici o data nu ma iau dupa eihappy
fac doar daca ce zic ei coiencide cu cea ce gandesc euhappy

| darrio2007 a răspuns:

Parintii sunt stricti, asa cum spui tu, numai pentru ca iti vor binele.Incearca sa tii cont de parerea lor.

| InoTkd95 a răspuns:

Parinti mei nu pot sa zic ca sunt stricti dar m-au invatat unde mi se termina libertatea, cum ar trebui sa se termine a fiecaruia la un momendat. Ei chiar ma lasa in pace, mama ma mai toaca la cap uneori la o materie : franceza. teoretic asa este firea mea sa stiu pana unde mi se intinde plapuma. Nu prea m-au mai pedepsit pentru ca nu au avut dc, dar cand eram mai mica ma mai pedepseau interzicandu-mi de ex sa nu mai stau la calculator, la tv chestii minore. Acum sunt mare si isi dau seama ca stiu care e treaba mea si se bucura cand vad ca fac ce trebuie ( ca iau note mari, ca imi vad de carte, ca ma antrenez din greu, ca iau medalii, diplome, bani pentru munca depusa) dar se bucura si atunci cand vad ca mai stau la pc, mai askult muzica, ii ajut, mai ies cu prietenii, imi invit prietena cea mai buna la mine si pierdem 2 zile numai cu nebuniile noastre si alte nebunii ale adolescentei.

| MariusDeejay a răspuns:

Sincer si la ani mei atat imi porta de grija parca am 2 anilaughing)

| Crystyna_4209 a răspuns:

Ai mei nu sunt chiar ata de stricti.mai mult in privinta notelor.in rest am libertate ba chiar o libertate foarte mare.si apropo in privinta pedepsei...nu am fost pedepsita niciodata pentru ca stiu cand sa ma opresc ca sa nu intrec limita.