| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa imi fac buletin dar nu mai am certificatul de nastere an original doar o copie ce sa fac?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la starea civila, declara ca ti-ai pierdut certificatul de nastere, fa toate demersurile necesare pentru a obtine un duplicat si abia apoi iti poti face buletin.

| lia a răspuns:

Ai neaparata nevoie de cetificatul de nastere in original ca sa iti faci buletinul big grin
Sorry tongue

| Simon_7286 a răspuns:

Mai copile tu te duci la scoala? stii ca a(imi corect imi) nu se foloseste decat in interiorul cuvintelor?

| Shery a răspuns:

Cred ca trebuie sa te duci la starea civila de unde ti-ai scos certificatul sa iti faca altul sau ceva in genul...

| bozo a răspuns:

Sa te duci la primarie si sa iti iei certificatul in original.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E grava situatia, daca nu ai certificatul de nastere in original...