| anonim_4396 a întrebat:

Ce ai face daca ai avea sansa sa te muti in america?
am 16 ani si am sansa sa ma mut la mama mea in florida si sa termin liceul acolo, ce ati face in locul meu ati ramane cu familia in Romania sau ati pleca?

Răspuns Câştigător
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da dar gandeste-te ca acolo e mama ta, si gandeste-te ca te vei putea intoarce in vacantewinking

17 răspunsuri:
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu as pleca din Romania si maine daca as avea ocazia, da are si parti frumoasa aceasta tara, dar acolo sunt lucruri noi, persoane noi, este o schimbare in viata ta si eu zic sa nu o ratezi happy

| robiolic a răspuns (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Toti spuneti ca ati pleca fara sa va uitati in urma, dar sa iti parasesti tatal si bunici care te-au crescut e greu. mai voi gandi la vitor nu la familie si cred ca intr-adevar voi pleca.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru robiolic):

Da dar gandeste-te ca acolo e mama ta, si gandeste-te ca te vei putea intoarce in vacantewinking

| wolder a răspuns:

As pleca FARA sa ma uit in urma o secunda, mai ales ca ar fi si MAMA acolo, persoana cea mai importanta din viata mea.
Daca cunosti LIMBA ENGLEZA destul de bine, nu te mai gandi.
Alta educatie
sansa la o viata mai buna
alti prieteni
alta gandire
vei creste si te vei dezvolta altfel acolo

| Wehrmacht a răspuns:

Am dat un search pe google si am vazut
"No state permit is required to possess or purchase a rifle, shotgun or handgun.". Deci raspunsul este da! M-as muta acolo.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Aş pleca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere cele spuse de tin as pleca fara sa ma uit in urma.

| FoundYouLover a răspuns:

Acolo, in Florida, o ai pe mama ta, aici pe restul familiei. Daca te vei muta in SUA nu-ti va fi usor sa vii in tara cand vrei tu ca sa-ti vezi restul rudelor si s-ar putea sa-ti lipseasca f tare. De asemeni, chiar daca stii engleza s-ar putea sa mai fie si unele cuvinte care sa-ti scape. Si dintr-o data sa te obisnuiesti intr-o tara noua, doar cu o ruda langa tine, la un liceu nou, nu va fi usor, mai ales ca ai vazut prin filme cred cum se poarta copiii americani unii cu altii. Unele din filme mai sunt si facute dupa realitate. Acestea fiind spuse, eu, daca as fi in locul tau, nu as pleca din Romania.

| robiolic a răspuns (pentru FoundYouLover):

Matusa, mama si verioarele imi sunt acolo si as fi cu ele la liceu oameni se poarta frumos.
si nu imi pasa de familie doar de bunici sad

| FoundYouLover a răspuns (pentru robiolic):

N-am stiut ca mai ai si alte rude acolo. In cazul asta, du-te acolo. Pe bunici ii poti vedea in vacante si poti vorbi cu ei la telefon. Poti chiar sa le scrii scrisori sau sa le trimiti poze cu tine si cu ce faci prin SUA.

| wolder a răspuns (pentru robiolic):

Bunicii ii vei vizita in VACANTE!

| SlymOvy a răspuns (pentru robiolic):

Atunci de ce mai stai pe ganduri?

| ℓσяєภยş a răspuns:

Eu nu prea cred ca as pleca din Romania, in primul rand ca am aici restul rudelor si toti prietenii(poate ai si iubita) si nah... Poti merge in vacanta de vara acolo in Florida la mama ta(vacanta de Craciun).Ei bine, asta e doar parerea mea.

| SlymOvy a răspuns:

Eu as pleca! Dar depinde cat ti la familia ta din Romania si cat ti la mama ta, sa inteleg ca parintii tai sunt despariti?

| evelyn000 a răspuns:

As pleca si nici nu m-as mai uita in urma....asta-i o intrebare retorica

| anne2002marie a răspuns:

Eu as pleca.

| Roby14 a răspuns:

As pleca daca as fi in locul tau pentru ca mie imi place America si Florida e statul meu preferat. Insa daca esti dispus sa o iei de la 0, cu alti prieteni, alta scoala, limba engleza in loc de romana... Asta e singurul dezavantaj

| Roby14 a răspuns:

America este o tara cu multe posibilitati iar Florida este cu siguranta unul dintre statele cele mai frumoase, insa eu nu as pleca ca sa o iau din nou de la 0. Sa am alti prieteni sa invat la un alt liceu, sa vorbesc o alta limba etc. Nu stiu...eu nu as pleca