| gettingfit a întrebat:

Ce antrenament pentru muschi sa fac eu fara sala, acasa, avand in ved. ca am 16 ani?

Declar raspuns castigator peste o ora

12 răspunsuri:
| Coriii a răspuns:

Mananci spanac
Faci antrenament prin ridicare de greutati, alergare pe teren denivelat (ex. orientare turistica), inot, tenis etc, toate usor fortate, dar in mod controlat, supravegheat de "veterani" in ramura.
Poi ce mai bine ar fi sa faci mult sport dar nu in exces, poti alerga, sa joci basket, handball, fotbal Cred ca tu vrei sa eviti efortul fizic desi nu vad cum ai putea sa capeti o masa musculara vizibila fara efort ai putea incerca sa faci activitati precum alergarea in parc, sa-ti iei gantere acasa si sa incepi sa faci exercitii regulat! In plus ce categorie de muschi vrei tu sa dezvolti?

Nici nu stiu motivele pentru care nu vrei tu sa mergi la sala sa fie oare banii sau lipsa companiei unei persoane care sa traga de tine sa mergeti impreuna? Nu vreau sa fiu prea critica dar daca ai avea putin mai multa ambitie, ai putea sa faci si sala fara sa te mai intrebi tolanit(a) in canapea acasa cum sa fac muschi stand degeaba!

Orice exercitiu fizic iti intareste musculatura, o tonifica iar cu ceva mai multa practica o sa ajungi sa ai si muschi.

Pune mana la treaba!
http://www.youtube.com/watch?v=ooRb290Wh28
:P

| crytical a răspuns:

Http://yoyoboy.ro/ ai tot ce trebuie

| ThePinkPanther a răspuns:

Incearca sa faci Tae Bo Cardio. Gasesti exercitiile pe youtube. Daca eu care's fata si am 14 pot sa le fac...Crede'ma ca si tu poti. Mult succes!

| mucificatorul a răspuns:

Hai la mine faci abdomene de la atata dat la sapa si apoi mai este treaba

| MaxX_7703 a răspuns:

Cumparati 2 gantere 5kg (fiecare) si o haltera 10 kg -15kg. Fa exercitii in mod regulat dimineata si seara, pentru inceput,(deoarece o sa ai febra musculara in primele zile.cand iti trece incerca sa faci mai mereu cand ai ocazia), respecta mesele zilnice. cand simti ca iti e foame, te duci si mananci ce gasesti, iti trebuie proteine ca muschii sa se dezvolte.
Daca stai la casa, cauta. ti prin curte o bara suspendata unde sa faci tractiuni. fa flotari si genoflexiuni cat de multe.

Pentru abdomen iti recomand : -> http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 (la inceput o sa ai febra musculara ingrozitoare) cand scapi de ea treci la lvl 2 http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU

P. S: Muschii nu o sa "se faca mari" peste noapte. dar cu timpu da :)
Succes :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci flotari si abdomene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai la casa poti sa faci flotari si sa tragi de fiarele mai grele din curte sau chiar sa muncesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii sfatuiesc sa practice boxul...asa te menti in forma si o sa ai un o musculatura de invidiat...asta va fi vizibil doar dupa peimele 4-5 luni.merita,credema si eu am facut asta acum ceva timp,, asa castigi respectul celor lalti! m-asa dori sa ma mai primeasca domnul antrenor. dar nu prea cred dupa ce am lipsit atata tmp!,, daca va apukati d acest sport inarmativa c multa rabdare,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea doua gantele si fa antrenament

| bobo_9421 a răspuns:

Decii...nu stiu ce muschi o sa fac dar am 7 ani si am inceput sa ma antrenez, azi si fac 40 de flotari si ma odihnesc 1 min. Si dupa aia mai fac 10 si ma mai odihnesc 20 min. dupa aia, fac 30 genoflexiuni

| bobo_9421 a răspuns:

Decii...nu stiu ce muschi o sa fac dar am 8ani si am inceput sa ma antrenez, azi si fac 40 de flotari si ma odihnesc 1 min. Si dupa aia mai fac 10 si ma mai odihnesc 20 min. dupa aia, fac 30 genoflexiuni

| Teopemt a răspuns:

Ce fel de exsercitii pot sa fac eu acasa cu gantele si fara alte greutati am 15 ani