| biancaalexe a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa adorm mai repede? Cum inchid ochii adorm abia dupa o ora sau mai mult... straight face Idei? big grin

Răspuns Câştigător
| MescaMascalina a răspuns:

Pune-ti niste muzica de relaxare, chill out sau new age, ethnic, ceva linistit oricum. Fa-ti un ceai de tei sau musetel. Eu cand vreau sa adorm repede, inchid ochii si imi imaginez ca sunt intr-un fel de montagne russe care duce spre creierul meu, iar calatoria e asa ametitoare, ma vad urcand si coborand pe stancile alearolling on the floor. dar adorm rapidbatting eyelashes Incearca sa faci cat mai mult efort ziua, sa poti sa adormi cum inchizi ochii.

2 răspunsuri:
| DanTe_4471 a răspuns:

Iti inchipui ca in mijlocul negrului vezi un punct, imaginar desigur pe care te concentrezi in timp ce ai gandirea complet lipsita de ganduri, adica sa nu te gandesti la nimic, eu asa fac
conditii : sa nu fi tras pe nas laughing

| thelastc a răspuns:

Culca-te tarziu.Eu asa fac si adorm instantaneulaughing.