| CookieDipRo a întrebat:

Ce ar trebui sa faca un adolescent la 16 ani?
O rutina sau ceva ma refer.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Incepi prin a-ti stabili niste obiective. Stabileste niste domenii in care sa devii mai bun, sau niste lucruri pe care doresti sa le inveti. Rutina ti-o stabilesti singur, in functie de obiectivele pe care ti le-ai propus. Indiferent cum arata aceasta rutina, incearca sa pui in ea niste sport si timp de socializare fata in fata, nu pe net. Ar trebui sa petreci timp in aer liber (de exemplu sa faci un sport de exterior). Ar trebui sa iti faci timp sa citesti pentru cultura ta generala, sau sa lucrezi suplimentar ca sa aprofundezi limbile straine studiate la scoala.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa se gandeasca la viitorul lui.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa invete, sa-si faca temele si sa faca un sport, ca sa-si dezvolte fizicul armonios.
In weekend se poate intalni cu prietenii si iesii la plimbare, la un film, sau la batut mingea.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Sa învețe ca sa-i fie bine.Și sa se joace jocuri pe PC, sa mai iasă și el cu prietenii, sa meargă la sala sau sa facă un sport ceva, sa nu stea în casa de pomana și nici sa nu stea numai cu nasul în carte ca ajung alea 4-7 ore la școală. Și hobby-uri sau treaba.Adolescenții au o gama variata de activități.