| asdfggh a întrebat:

Ce as putea discuta pe tema " alegerea carierei potrivite pentru mine HELP! dau fundita :X niste ideei daca puteti

Răspuns Câştigător
| lauracraciun a răspuns:

Daca este porba despre o lectie libera la dirigentie de ex.eu cred ca ar trebui sa te gandesti ce ti-ar place sa faci in primul rand.ce slujba ti-ar placea sa ai in viata asta.una mai usoara una mai grea pana la urma din toate se castiga bani daca esti competenthee heeasa ca alege-ti o meserie si spune de ce o alegi.ca esti bun la limbi straine, la stiinte exacte, daca esti psiholog inseamna ca iti place sa alculti oameni si sa dai sfaturi cat mai bune si ca esti calm chestii din astea:8pa pawave

1 răspuns:
| effect a răspuns:

Pai in primul rand iti alegi meseria care doresti sa o practici
-spui de ce ai alege meseria
-spui ce aptitudini ai
-care sunt dezavantajele
-care sunt avantajele
-de ce nu esti buna pentru aceasta meserie
-ce facultate trebuie sa urmezi
-daca se potriveste meseria cu persoana ta