| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea filma intr-un vlog?

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cameră web HD cu un microfon bun cum sunt cele de la Blue Yeti sau cu o cameră video.

| ReZiSTorr a răspuns (pentru FemeiaPisică):

S5 e de ajuns ma gandesc.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Roagă pe cineva să te filmeze cu camera din spate, nu să te filmezi singur cu cameră din față. Dacă te filmezi în cameră ai grijă să nu fie nici prea întuneric, nici prea luminos. Să nu fie gălăgie în cameră și sunetul să fie cât mai bun, să nu se audă în ecou sau prea încet.
Să nu ''tremure'' telefonul și să nu se audă acele sunete de fâșâit sau ciocnituri.

| ReZiSTorr a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Mi-am confectionat un trepied daca pot sa spun asa unde sa tin telefonul. Intrebarea era ce pot filma pentru ca nu am idei.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Toată lumea este înnebunită după ''adevăr sau provocare''. Dar, poți comenta la clipuri amuzante că se uită și lumea la așa ceva.

| Drolja a răspuns:

Prima oară trebuie să ai idei bune pentru un vlog, apoi trebuie să cauţi modalitatea de a te filma.
Nu invers.

| AlexAleex a răspuns:

Fii original..gandeste-te la ceva original.
Totusi iti dau eu cateva idei, ai putea filma provocari, intrebari si raspunsuri, farse la telefon.

| vaporwave a răspuns:

"rutina mea de dimineata"
"ce am in ghiozdanul de scoala" (vezi sa nu fie carti)
"rutina mea de seara"
"desenele mele"
"10 lucruri interesante despre mine" din care 4 sa fie varsta, data ta de nastere, numele si faptul ca iti place sa iesi afara cu prietenii sa te joci

bafta! daca tot te apuci, trimite-mi si mie un mesaj cu canalul tau sa iti dau like-uri si subscribe, nu?

| Sandra2571 a răspuns:

Daca nu stii ce sa filmezi mai bine nu te apuca. Plus ca trebuie sa vii cu ceva original si nou asa ca degeaba ceri sfaturi pe TPU

| ssmagicvectior a răspuns:

Ai putea filma provocari, farse la telefon si lucruri de care nu stiai ca le poti face