| Vladutzu22 a întrebat:

Ce as putea sa fac dupa terminarea liceului?. sa continui cu studii, aici ma refer la o facultate, sau sa plec in alta tara sa`mi gasesc o meserie acolo. Astept cat mai multe opinii. Dau funda celui mai concret raspunshappy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramai in tara si vezi ce faci pana cand trece criza asta sa poti pleca in strainatate si sa gasesti de munca

| Vladutzu22 explică (pentru mgtow):

Dar chiar daca continui studiile, imi e frica ca le fac degeaba si nu imi gasesc un loc de munca. straight face

| mgtow a răspuns (pentru Vladutzu22):

Eu zic ca studiile nu face omul mare sant nenorociti care au averi fara nici un studiu in viata lor, depinde cum te descurci acum bine dupa mine eu ti-as recomanda sa lucrezi la 18 ani unde poti sa strangi bani sa iti scoti B, C si D apoi sa cauti ceva pe camion la nivel national sau pe autobuz ca sofer faci acolo bani buni sa zicem in oras pe autobuz 1000 lei dar pe camion poti ajunge undeva la 2000 3000 lei pe luna (esti ca un sef pe scaun conducand). Eu am toate gradele si nu gasesc de munca dar pe viitor cand scapam de criza voi nimeri ceva am doar un an vechime pe autotren

| Vladutzu22 explică (pentru mgtow):

Asta ar fi o idee... mai ales pe masini in alte tari!