| LoveAgain a întrebat:

Ce as putea sa fac sa nu-mi mai fie frica de albine si caini? worried

Răspuns Câştigător
| Mârr a răspuns:

Fricile nu se pot controla big grin Tuturor ne e frica de albine, cu totii stim ca intepatura lor doare destul de rau si poate de aceea ne ferim cu totii. Cat despre frica de caini, am avut aceeasi problemawinking Dar am avut un catel de companie si m-am obisnuit atat de mult cu el incat nu mi-a mai fost frica de niciunul. Trebuie sa stii ca ei chiar nu fac nimic happy sunt foarte blanzi si iubitori. Daca vezi vreoun caine vaganbond pe strada, nu-l ocoli, treci pe langa el, nu il baga de seama ca nici el nu o sa se ia de tine. Ei chiar nu fac nimicwinking

2 răspunsuri:
| amdr001 a răspuns:

De albine si mie imi este frica! si nu stiu cum sa scap de frica asta nici eu, dar totusi stiu ca daca as scapa de frica de albine, ele tot mi'ar face rau! deci, degeaba scapi de frica de albine! insa, frica de caini... poti scapa de ea! incepe cu cateii micuti! adica cand vezi unul mic pe strada, apleaca'te, intinde'i mainile sa vada ca nu ai cu ce sa il lovesti sau ceva de genu asta, sa aveti incredere unul in celalalt, apoi, il mangai incet pe spate, apoi pe cap, totul vine de la sine! si dupa ce stii ca esti sigura ca nu iti mai este frica de cateii astia micuti, incearca la cei de talie mai mare, ca banuiesc ca de aia iti este frica in special, de cei mari... eu de la 7 ani am catel, si imi doream de mult unul si niciodata nu mi-a fost frica de caini, nici daca latrau la mine, eu ii luam si ii mangaiam laughing dar de curand, anul asta mi-a murit acea catelusa pe care o aveam si acum sufar enorm, mai ales ca avea vreo 5-6 ani! ai sa vezi ca o sa prinzi drag de ei!
BAFTA!

| iul3an a răspuns:

Daca vrei sa scapi de caini cand vine la tine nu fugiiiiiiiiiii daca latra stai pe loc