| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a întrebat:

Ce as putea scrie intr-o compunere in care trebuie sa am in vedere o intamplare imaginara din jungla de pe planeta Venus, la care trebuie sa fiu martora, sa-mi exprim opinia despre frumusetea unui peisaj din jungla de pe o alta planeta?
Nu am absolut nicio idee.
Ma puteti ajuta. straight face
Macar cateva idei. Multumesc anticipat :*.

Răspuns Câştigător
| sara_8272 a răspuns:

Pleci de pe pamant in cautatea celor 7 cristale care impreuna vor forma Puterea deplina a galaziilor(si vei putea alunga de pe pamant gnomii (astia traiesc in pamant)aparuti dupa un catacilsm in spatiu)In drumul tau treci printr-o gaura neagra(descrii cate vertejuri,mirosul de acolo,sunetele auzie), prin praf de meteoriti magnetici(stralucesc in lumina oarba a soarelui au toate culorile curcubeului)Ajungi pe venus Un singur ocean de un violet transparent, valuri inalte de 50 m, cerul rosiatic.In mijlocul oceanului un singur perete de stanca,de forma indescifrabila,plin de plante. Ajungi acolo, dai de o pestera in care se afla fluturi, izvoare multicolore(7)si in fiecare izvor cate un cristal.In izvorul rosu, cristalul rosu etc Apar zanele aparatoare ale izvoarelor(afrodita rosie, portocalie.)care iti inmaneaza cristalele...
De aici te descurci?

1 răspuns:
| sara_8272 a răspuns:

Primesc fundita? Sper sa te ajute raspunsul!