| Ingerash a întrebat:

Stiti sa imi spuneti si mie cateva idei despre o intamplare petrecuta in jungla de pe Venus? ca nu am idee cum sa fac aceasta compunere

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Am avut si eu azi. E din subiectele postate pe edu pentru examen nu?
Pai nah. Zice acolo ca sa fii tu martor la acea intamplare ca apoi sa faci comparatia oarecum intre peisajul de pe Venus si cel de pe Terra, ceva in genu.
De aici deduci ca trebuie` sa folosesti naratiune si descriere.La persoana I preferabil.
Si incepi si povestesti ca si cum ar fi un vis.Ca adormi si incepi sa vezi diverse lucruri.Tre` sa faci S. F., hai ca nu e greu.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai stiu si eu... poti face ceva despre niste martieni care locuiesc acolo si au intalnit 2 oameni care a aterizat cu o racheta s-au ratacit si au intalnit extraterestrii poarta o conversatie apoi aduc extraterestrii pe pamant si ii arata oamenilor ceva de genu
funda?

| ewe a răspuns:

laughing aceeasi compunere am avut si noi la lucrare:-s pai eu am scris ca acolo am intalnit un martian. care aterizase din greaseala acolo...dezvolta si tu idee fundawaiting?

| ThinkPink a răspuns:

Eu am avut-o ca tema laughing
aproape toata clas a facut p0raf, ce vorbesc ca decat 3 copii au facut tema
pai sunt asa de multe
eu am zis ca eram un exlorator singuratic al spatiuklui, am aterizat acolo si m-am imprietenit cu veriga lipsa dintre om si maimuta si apoi mi-a placut asa mult civilizatia si m-am stabilit acololaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi tema o am si eu acum laughing