| Th3eo a întrebat:

Ce as putea scrie intr-un referat cu numele Planeta incotro? Chiar nu am idee ce sa scriu.

Răspuns Câştigător
| Laura_1898 a răspuns:

Poti vorbi despre modurile in care afecteaza activitatile omului "sanatatea"planetei:efectul de sera(incalzirea globala), topirea ghetarilor, distrugerea ecosistemelor...ai ce scrie pe temele asteatongue
Multa baftabig grin:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea scrie despre suprapopulare si distrugerea ecosistemelor.Pentru ca stiu ca nu am fost invatati cu asta insa nu exista nici o incalzire globala creata de catre noi.Probabil ca subiectele care ti le-am zis sunt cam de ''mason'' sti si tu dar sunt cele mai mari probleme ale planetei