| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am de facut un scurt referat cu titlul " Eroul meu ". Nu prea am idee ce sa as putea scrie.
Nu as vrea sa scriu despre Batman.
Aveti ceva idei?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Poti scrie despre o persoana pe care o admiri, chiar daca titlul este putin exagerat. Mai intai mentionezi cateva informatii generale despre persoana respectiva, apoi scrii despre ceea ce admiri la aceasta si de ce. Nu cred ca ai putea scrie despre altceva, avand in vedere titlul dat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti scrie despre o persoana care te-a ajutat intr-un moment critic sau poti scrie despre orice personaj(actor/actrita) care te-a impresionat.

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Bună!
Ai putea sa scrii despre unul dintre parintii tau sau bunicii tai. Spune de ce îi admiri tu si cum in fiecare zi te ajuta sa ai o viata mai bună.
O zi bună!