| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca ati fi in clasa cu niste persoane care va calca pe nervi ori de cate ori le vedeti. stiind ca mai am 3 ani de stat cu acele persoanerolling eyes

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Inteleg ca este greu pentru tine.Si mie mi se mai intampla sa nu ma pot intelege cu colegii, incep ceva conflicte si nu mai vorbim intre noi cateva zile, dar rezolvam noi treaba.
Tu trebuie sa socializezi cu colegii tai.Incercati sa discutati despre diferite chestii, sau chiar subiecte comune.
Daca vei sta nervoasa si nu vei face nimic, ei de vor exclude din cercul lor, asa vei ramane de o parte.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Incearca sa nu le bagi in seama:p

| AyLLin a răspuns:

Incerci sa le ignori

| moriordie a răspuns:

In primul rand, as astepta ocazia sa le dau peste nas persoanelor respective, apoi daca nu se iveste momentul, planuiesc eu unul...imi adun prietenii cei mai buni si trecem la actiune big grin (nu te gandi la cine stie ce faze, ca noi suntem copii cuminti...in cel mai grav caz le-as turna apa in cap), apoi, daca lucrurile merg in favoarea lor, mas muta in alta clasa, sau la o scoala mai buna cu copii pe care ii duce capul si care nu enerveaza sau jignesc pe altii si care stiu cum sa accepte diferentele