| nuj69 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac cu colegii mei. Cred ca sunt cele mai perverse persoane posibile si cateodata ma calca pe nervi cu observatiile lor. Ce as putea sa le raspund?

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Le raspunzi "Egal..." la orice spun, cu o privire plictisita si o voce calma. O sa-i calce pe nervi.

| WaterDrop a răspuns:

Colegii de munca? De clasa? De joaca? Care colegi. Nu le raspunde nimic, arata-le ce frumoasa este natura dincolo de geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cat le dai mai multa atentie, cu atat o sa iti acorde si ei mai multa atentie.
Deci, foloseste indiferenta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar e asa cum spui si te calca pe nervi cu observatiile lor, eu zic ca primul lucru pe care ar trebui sa-l faci este sa-i ignori. Daca le raspunzi ii bagi in seama si asta ii va face sa continue si mai si.

| armand69 a răspuns:

Orice ar spune, tu raspunzibig grinA