| ViVi a întrebat:

happy ce ati putea sa faceti pentru a schimba Romania?
eu cred ca primul lucru e sa ne schimbam noitongue... apoi sa dam exemple altora laughing si as scoate manelele.scuze cei care asculta dar nu suportstraight face

Răspuns Câştigător
| zuzushi a răspuns:

Super buna intrebarea ta. ai dreptate in ceea ce zici, ca ar trebui sa ne schimbam noi, dar sincer nu cred ca e de ajuns. din pacate tara noastra e plina de coruptie, prostie si rautate. sper sa nu se supere cineva dar chiar asa e. uite ce am citit de curand. http://tudorchirila.blogspot.com/2009/03/scrisoare-catre-liceeni.html. nu stiu cat de multa legatura are, dar sunt cateva sfaturi utile. din nefericire, nu multi le asculta. si in legatura cu manelele, tine o tot asa! nici eu nu le suport, si da, stiu ca gusturile nu se discuta, dar hai sa fim seriosi. sa mi zica mie cineva daca i se pare placut sa fii la semafor si sa fie unu' : "fara numar fara numar " :))...

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu cred ca tot ceea ce trebuie schimbat la noi e mentalitateastraight face
chatterbox big grin

| sorin a răspuns:

Nu mai schimba nimeni Romania, e prea dusasad

| crisS a răspuns:

Eu am 2 mari proble in Romania : persoanele de etnie roma ( ca sa nu zic altcumva ) si oameni din politica. Ce nu imi place la romi este faptul ca ori sunt romi care cersesc si o fac intr-un mod foarte aiurea ori sunt acei romi care au o imbracaminte " diferita" si isi construiesc acele palate care nu sunt nici frumoase si nici folositoare pentru. aspectul unui oras ( cel putin asa le vad eu )happy cu oameni din politica este altceva la ei domneste coruptia dezinteresul fata de munca lor si idiotenia happy

| Kandy a răspuns:

Eu as face urmatoarele:
fara menele! categoric! exista deja multa incultura la noi in tara, nu e cazul sa o promovam si la tv; amenda celor care arunca si scuipa pe jos; amenda pentru "smecherii" de 2 lei care incep sa-si traga pumni in plina strada si nu in ultimul rand sa nu mai fie toti coruptii la putere! lista e mult mai lunga... dar atat pentru moment.

| deea_5245 a răspuns:

Waaa faza cu scoaterea manelelor. e genialaaaaa... maneaua nu este muzica.maneaua este un zgomot trambalit de anumite insturmente care pot iesi alte sunete mult mai frumoase decat porcaria aia d elinie melodica de 2 lei. eu una urasc. si nu ma feresc sa spun atat ca este de speta joasa in ultimul hal cat si ca urasc la culme manelarii. ascultati naiba muzica buna nu rahaturi din astea care n`au nici un rost... Facem protest? Si`n fata casei lui Basescu as face protest pentru interzicerea manelei. laughing

| lacrimi a răspuns:

Si eu as scoate manelele! Ar fi ultima muzica pe care as asculta-o, mai bine populara laughing. Pai m-as schimba eu, si as da exemple bune urmasilor mei, si usor-usor, daca tot ne schimbam asa, peste cateva sute de ani, o sa avem o Romanie stralucitoare!big grin
Si in al 2-lea rand, as deschide ochii oamenilor, ca prea cred minciunile si balivernele celor de la putere, prea se lasa manipulati, ca niste marionete, fara sa ia atitudine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa se faca munca voluntara, lasa manelele, ca muzica indiferent cum e, e mai buna decat lenea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era vorba de manele de fapt? sau de pus umarul la munca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asociatia Tinerii Schimba Romania