| MaryyyyyyA a întrebat:

Ce ati spune daca in scolii ar pune tehnologie telefon tableta laptop in loc de caiete si pixuri?

Răspuns Câştigător
| InVPent a răspuns:

Nu ar fi o idee rea. Mai puțină hârtie = mai mulți copaci. Mai mulți copaci = mai mult oxigen. Însă sunt șanse foaaarte slabe. Cel puțin în România. Noi nu avem bani să plătim profesorii cum trebuie, dar să le dăm tablete/laptop-uri unor copii care pot distruge investiția de sute de milioane în câteva minute.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Si asa v-au zapacit dispozitivele astea.Crezi ca toata lumea isi poate permite un laptop, tableta etc? Stiai ca sunt copii care nu isi permit o gustare in geanta darmite un laptop.

| Radu284 a răspuns:

Ar fi o idee buna, problema e ca nu toti copiii isi permit asa ceva. Si atunci ar trebui statul sa le cumpere, din banii platitorilor de taxe (adica eu). Si mie nu prea imi convine ideea.

| MaryyyyyyA explică (pentru Radu284):

Ma refeream la cine are poate sa si le aduca de acasa telefon tablet laptop sau la cine nu are sa le dea statul

| Radu284 a răspuns (pentru MaryyyyyyA):

Eu inteleg ca tie ti-ar placea sa ti le dea statul, dar de unde crezi ca vin banii statului?