| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati spune persoanei iubite cand ea/el nu stie de iubirea ta?

9 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Demult,i-as fi zis orice.Dar acum, nu mai are rost sa-i mai zic nimic

| anonim_4396 explică (pentru MaDeclarFan):

De ce?

| MaDeclarFan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu-i pasa

| anonim_4396 explică (pentru MaDeclarFan):

Sunt persoane care nu le pasa de cine le iubeste pacat

| MaDeclarFan a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu ce i-ai spune iubirii tale?

| anonim_4396 explică (pentru MaDeclarFan):

Nu stiu sincer

| eliaclodia a răspuns:

Te-ai exprimat greoi sau mi-se pare mie? Poate vroiai sa zici:
Ce ati spune persoanei iubite cand ea/el nu stie de iubirea ta.
Depinde de varsta pe care as avea-o si de experienta de pana in acel moment in ceea ce priveste confuziile cu iubirea si iubirea in sine, in ceea ce priveste cunoasterea de sine, trecerea sau nu prin traume mici ori mari, dezamagiri, cozi intre picioare ori fugi de la locul faptelor devenite nedorite. De ce?

| NOinformation a răspuns:

Ei bine, ar fi urat ca ea/el sa stie ca o/il iubesti ssi ea/el sa nu simta acelasi lucru. Mai bine, mai intai fi tu sigur ca si ea/el simte acelasi lucru. Pune pe cineva sa intrebe. Dar sa fi sigur. Crede-ma ca este ORIBIL ca ea/el sa stie ca o/il iubesti.Dac persoan nu simte acelasi lucru. Preferabil sa fie micul tau secret happy Vei intalni si alte perosane... sau fa-o/l sa te iubeasca love struck. [cred ca era mai simplu daca precizai sexul persoanei sau pe -al tau] Bafta! Sper ca te-am ajutat. Merit o fundita?batting eyelashes

| MusicMan a răspuns:

Poti sa o chemi undeva sa vorbiti doar voi doi sa nu va auda nimeni(daca ii spui in public poate avea niste reactii ciudate depinde de caracter) si ii spui ca o iubesti de ceva timp ca ai remarcat`o de mult ca iti place foarte mult felul in care vorbeste se poarta etc, incerci cu dulcegarii ca daca e fata potrivita iti va spune si ea daca te place dar daca e genul de fata careia sa-i placa bosketarii trebuie sa fii si tu bosketar in preajma ei sa te observe