| Kanpeki a întrebat:

Ce autor credeti ca ne va veni la subiectul 3 la romana la bac? Eu cred (si sper) ca va fi Eminescu.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai probabil Eminescu o să fie.

| Doub a răspuns:

Doamne fere'.
Bine, se poate şi mai satanic de atât.

| Kanpeki explică (pentru Doub):

What?
Luceafarul e usor de invatat...

| Doub a răspuns (pentru Kanpeki):

E oribil, şi nu că nu ar fi uşor sau bla, bla, dar e extrem de mare şi e destul de nasol să rezumi totul într-o oră juma' sau cât avem timp pentru subiectul 3.
Nouă profa ne-a dat să învăţăm "Floare albastră", că deh, e mai mică.

| RagnarokR a răspuns:

Moara cu noroc de ioan slavici nu cred ca a fost demult. la fel si baltagul -sadoveanu

dar adevarul este ca la bac o sa iti cada fix ceea ce nu stii, fix ceea ce nu ai invatat sau ceea ce stii mai putin. asa e mereu.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Indiferent de ce pică, tu trebuie să știi să scrii câte ceva pentru fiecare eseu (asta dacă nu vrei să joci ruleta rusească). Niște materiale simple pentru subiectul III la română găsești aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html

| Kanpeki explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Bac-ul a trecut demult. L-am luat. laughing)