| PumpkinDoll a întrebat:

Ce boala/tulburare mentala vi se pare cea mai fascinanta?

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sunt fascinante doar în filme, în realitate fiind de groază. Bolnavii mintal sunt doar rătăciți neajutorați, nu ai ce sa alegi de la ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Donsavas):

Sunt fascinante si in realitate.

30 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Prostia,fiindca de la asta se trag cele mai multe ''probleme''

| RAY a răspuns:

Personalitatea multipla, ador filme de genu

| PumpkinDoll explică (pentru RAY):

M ai nimerit. Split, Primal Fear, Fight Club, The Machinist, Identity, 3 faces of Eve. Cel mai fascinant mi se pare faptul ca fiecare personalitate poate avea o boala, stiu ca se dezvolta la varste fragede dupa abuzuri foarte multe, dar totusi n am inteles in totalitate cum se produce "ruptura" aia mentala. Oare ce se simte in momentul cand se "nasc" celelalte personalitati? BTW, imagineaza ti cum ar fi ca fiecare personalitate sa sufere de o boala mentala.

| RAY a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Le am vazut pe toate, acum am descarcat mai mult, imi place si psihopati

| PumpkinDoll explică (pentru RAY):

In "Memento" tot despre asta e vorba?

| RAY a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Da

| Violleta2022 a răspuns:

La modul cel mai serios, nici o boala mentala nu mi se pare fascinanta, dimpotriva, sunt groaznice!

| PumpkinDoll explică (pentru Violleta2022):

Fascinanta, n am zis placuta. Prin fascinanta ma refer la cat de complexa poate sa fie si de ce e in stare creierul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Niciuna. Dar datorită întrebarii, m-ai făcut să-mi amintesc un banc:

" - Tu care boală crezi că este mai gravă, Parkinson sau Alzheimer?
- Păi, mai bine verși jumătate de pahar până îl duci la gură, decât să uiți unde ai pus sticla!"

| SG1995 a răspuns:

Psihopatia.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Toate sunt groaznice si nu trebuie romantizate.

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Ai vrea tu sa ai unu de asta langa tine

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Da, visul meu e sa am un bolnav mintal, de parca ar fi ca in filme. Am schizofrenici in familie, nu e fun.

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Scuzee

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

E ok laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Toti avem schizofrenici in familie. Prieteni imaginari cit cuprinde... ca doar nu degeaba au bagat tzacaneala de religie de la clasa zero si pana si la gradinite se duc popii sa ii calareasca pe bietii copii acum. Serios, e foarte greu sa cresti cit de cit normal la cap in conditiile astea mai recent. Asa ca sa ne imbratisam fiecare tzacaneala proprie. P.S. Personal detest oamenii din ce in ce mai mult, ceva COD, personalitate una si din ce in ce mai dificila.

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

As vrea eu sa am religiosi in familie.

| mentholinks a răspuns:

Cea pe care o am eu. Deci am avut niste experiente mi-au dat mai maxim decat orice drog pe care l-am consumat vreodata. Dar gata, acum iau tratament ca nu te joci cu asta si nici nu ma mai droghez.

| EcceHomo a răspuns (pentru mentholinks):

Cu ce te drogai?

| mentholinks a răspuns (pentru EcceHomo):

Iarba dar mai mult legale si cateodata praf. Dar sa nu crezi ca eram vreun mare drogat, am avut asa vreo 2 perioade de cateva luni in care am consumat. Cred ca de la astea mi s-a format si schizofrenia, daca chiar o am.

| EcceHomo a răspuns (pentru mentholinks):

Eşti schizofrenic?

| mentholinks a răspuns (pentru EcceHomo):

Conform diagnosticului da.

| raMLesS a răspuns:

Personalitatea multipla sau skizofrenia cum are RAY

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Histerica MELo-dramatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate

| PumpkinDoll explică:

Nu e de joaca, a?

| alex15ccc a răspuns:

Schizofrenia, in special la copii