| lifeonlyforlove a întrebat:

Ce calitati apreciati cel mai mult la oameni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai importante:
- Bunul-simţ.
- Calmitatea.
- Inteligenţa.
Opţionale:
- Simţul umorului.
- Inventivitatea.
În rest, chiar nu-mi pasă. Nici nu pun prea mare accent pe aceste " calităţi/defecte " sau cum le consideră unii. Oricând te poţi înţelege şi cu un om care este egoist, antisocial, narcisist şi apatic, dacă ştii cum să discuţi cu acesta. Bineînţeles că regulile nescrise ale aşa-zisei " normalităţi " ne spun că un om model trebuie să fie darnic, sociabil, drăguţ cu toată lumea şi energic, plin de viaţă... dar astea sunt doar nişte banalităţi, nişte stereotipii pe care mulţi oameni pun mare preţ.

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sinceritatea si respectul

| MasterOfDisaster a răspuns:

Sinceritatea, bunul simt. Astea sunt foarte importante. Dar desigur, mai sunt grămezi de calitati. Punctualitatea, modestia, politetea.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Sinceritatea, loialitatea, respectul, bunatatea.
*-*

| unconnected a răspuns:

Modestia.Imi rade inima cand vad un om muncitor care nu asteapta de la nimeni sa fie laudat pentru munca depusa si mai ales nu se "auto-lauda" laughing cum fac majoritatea.

| Chαяtreux a răspuns:

Sinceritatea si loialitatea

| noink a răspuns:

Sinceritate, politete, respect, inteligenta, modestia si decenta

| Roxana121 a răspuns:

Apreciez! Sinceritatea, placerea de ajuta pe cineva, bunatatea sufleteasca, increderea, stima reciproca, recunoastrea de bine.

| princess87 a răspuns:

Sinceritatea si bunul simt

| Dariusuu a răspuns:

Bunătatea și sinceritatea.

O zi frumoasă îți doresc.

| drogh a răspuns:

Sinceritatea,respectul şi bunele maniere. Dacă un om nu le are pe acestea, nu mai are rost să trăiască.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Apreciez sinceritatea,încrederea, modestia, inteligenţa, respectul, bunătatea.
Te pup!

| SefaTa97 a răspuns:

Sinceritatea!

| baddgirl a răspuns:

Hey
Nu e de ajuns sa ai mari calitati, trebuie sa stii cum sa le folosesti cu rost,altfel risti sa le risipesti.
Sinceritatea,in general este calitatea cea mai apreciata de oameni,dar nu poti fi doar sincer si atat. Punctualitatea, organizarea, increderea, loialitatea, respectul si lista tot continua...In concluzie, calitatile umane se vad cel mai bine in urma efortului si in domeniul unde ele sunt adecvate.

| Alexia777 a răspuns:

Apreciez sa fie sinceri și cumsecade.

| Siilvannaa a răspuns:

Bunatatea. Sinceritatea. Corectitudinea. Respectul.