| onyka a întrebat:

Ce carti bune imi recomandati? Ceva asemanator sau gen Jurnalele vampirilor, Invocarea, Revelatia, Rafuiala, Taci si uita!, Adevarul care uicide. Carti ce scriu despre supernatural, magie, sau crime. Gen mister, sf. Dar sa am vreo sansa sa le gasesc la bibloteca din Navodari big grin! Ce carti citi voi? Ce ati citit in ultimul timp? Multumesc anticipat! Fundita!

11 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Si mie imi plac cartile de SF.Acum citesc Sacrificiul Vraciului de Joseph Delaney.E cu mister, vrajitoare, supernatural si alte dracoveni :))
Tipul a scris(in prezent tot scrie) 6 carti:Ucenicul vraciului","Blestemul vraciului","Batalia vraciului","Greseala vraciului", Sacrificiul vraciului.
Poti incerca daca vrei :http://www.wattpad.com/755459-iubire-de-vampir
Bye

| Chris a răspuns:

1. Seria Cronicile Vampirilor, Anne Rice:
Interviu cu un vampir
Vampirul Lestat
Regina damnaților
Povestea hotului de trupuri
Diavolul Memnoch
Vampirul Armand
+ Vampirul Vittorio
2. Seria "Vampirii Sudului", Charlaine Harris:
Morti pana la apus
Moartea la Dallas
Clubul mortilor
Moarta pentru toti
Mort de-a binelea
Categoric moarta
Morti cu totii
Mai rau decat moartea
Mort si ingropat
3.Seria "Casa noptii", P.C Cast, Kristin Cast:
Semnul
Tradarea
Aleasa
Infruntarea
Obsesia
Tentatia
Focul
4. Hotel Transylvania, Chelsea Quinn Yarbro
5. Dracula, Bram Stoker
6. Ella, Dracula: Erzsebet Bathory, Javier Garcia Sanchez
7. Seria "Jurnalele vampirilor", L.J.Smith
Spor la citit!

| fuckThisLife a răspuns:

Anthony king e un criitor bun, cauta politia crimina cazuri speciale, sunt mai multe carti dar sunt super

| dfnxjvgh a răspuns:

Misterele din padurea Baciu;; x e super carteawinking si e o poveste adevarata dau si infricosatoare :-ss

| laura_7620 a răspuns:

O carte foarte buna ar fi Focul iadului de John Saul este super cartea este vorba despre un spirit ce bantuie o fabrica dar intr-un final se imprieteneste cu o fetita...mai in colo te las sa descoperi singura.

| Iamal a răspuns:

Contele de Monte-Cristo
Dracula de Bram Stoker

| onyka explică:

Woaw...ce raspunsuri,,, pai am de unde alege! Nici nu as putea sa spun ca un raspuns este mai bun ca celalalt! Toate sunt mai mult de cat ma asteptam! Va multumesc enorm! Promit ca am sa incerc sa citesc cartile! Iar fundita am sa o dau ...nam nici o idee cui sad caci raspunsurile TOATE sunt incredibile! Dar puncte primit oricum toti si multumirile mele enooorme! Mai astept raspunsuri happy! Desi cele de mai sus sunt o ocupatie de lunga durata!

| Zyzu a răspuns:

Pai eu am citit seria amurg, Evermore, Damnare, Ratacire, Ingerul Noptii, Crescendo, Jurnalele VAmpirilor, Jurnalele lui Stefan MAi demult am citit si MAgie, Zborul Leacuri Expeditia si nu mai stiu exact, cam atat in stilul asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand toate cartile scrise de Stephen King.

| Roby_3118 a răspuns:

Depinde cati ani ai, eu la varsta mea de 15 ani am citit DR.Ben Carson, este foarte interesanta cartea.

| Jul_4385 a răspuns:

"Comedii la portile orientului"- Andrei Plesu, "Albastru nemarginit aproape transparent" - Ryu Murakami, "Copii libertatii" - Marc Levy, "Deriva continentelor" - Rusell Banks, " Legile"- Connie Palmen, "Lupul de stepa"- Hermann Hasse, "Intalnire cu un necunoscut"- Gabriel Liiceanu, "Amurgul gandurilor" - Emil Cioran, "Caiete "- Emil Cioran. Cam genul asta de carti sunt cele pe care le citesc. Nu stiu cat de mult te-am ajutat, in special pentu ca nu am respectat genul. Am raspus mai mult la cea de-a doua parte a intrebarii. Sper sa-ti placa oricum.