| aqswdefrgthyjukilo a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? am 17 ani, si nu vreau carti gen "Twilight", dar mi'au placut mult "Jocurile Foamei" big grin

3 răspunsuri:
| teo_7965 a răspuns:

The lord of the rings rolling on the floor, sau Cronicile Wardstone e o serie de carti formata din 9, dar poti sa le citesti doar pe primele 4, este vorba de un baiat care este luat ca ucenic de un vraci, in timpul uceniciei el se bate cu tot felul de mostrii:vrajitoare, fantome etc. e destul de scary

| Scarbo a răspuns:

Toate cartile de Stephen King, incepe cu Shining.

| cookie01 a răspuns:

Incearcale pe cele din lectura obligatorie. Te va ajuta si la bac + ca iti alese in asa mod incat sa iti contureze personalitatea. Mai ales Morometii si Ion